10 najlepszych filmów modowych

film1

Kocham filmy modowe. Ale te z przesłaniem, treścią i kawałkiem historii. Z każdego wezmę coś dla siebie, coś zapamiętam, po to, aby wykorzystać to w swoim biznesie i w życiu również. Jest taka lista top filmów, które zawsze w wolnym czasie oglądam. Niektóre widziałam już po kilka razy ale to nie przeszkadza mi tym, aby obejrzeć je ponownie.

Przedstawiam Ci moją listę ulubionych filmów modowych. Jeśli jesteś Osobistą Stylistką to warto, abyś i Ty je obejrzała. Jeśli jesteś Kobietą, która kocha modę i poszukuje inspiracji dla siebie, to na pewno w każdym z tych filmów znajdziesz coś ciekawego i wartościowego.

 

  1. Diabeł ubiera się u Prady to mój numer jeden. Wiele w nim ciekawych treści nie tylko modowych. Owszem Anne Hathaway przechodzi w nim wielką metamorfozę, zaczyna wyglądać pięknie, ubiera się wspaniale. Inspiruje, zaskakuje ale mnie przede wszystkim decyzjami i odwagą. Rezygnuje z życia o którym marzy większość z nas na rzecz jeszcze większego marzenia. Pragnienia życia po swojemu i w zgodzie ze sobą.

2. Kocha, lubi, szanuje jest przede wszystkim o modzie męskiej. Ale też o uczuciach, o wypaleniach w związkach no ale przede wszystkim o tym, do czego prowadzi nas brak dbałości o siebie. Ryan Gosling  uczy Steve’a Carella jak się ubierać i jak się podobać kobietom. Jest w tym naprawdę uroczy.  Film ten można dyskretnie podsunąć mężczyźnie jeśli uważacie, że może mu się przydać.

3. Film Służące zrobił na mnie niezwykłe wrażenie. Dopiero oglądając go za drugim razem, zwróciłam uwagę na stroje. Treść była tak ważna i tak szalenie poruszająca, że nie byłam w stanie skupić się na niczym innym. I choć film osadzony jest w nieco odległych czasach, spokojnie można inspirować się także dziś. Ale nie tylko w kwestii mody ale też a może przede wszystkim w kwestii życiowych wartości.

4. Nie znam kobiety, która jeszcze nie widziała tego filmu. Osobiście obejrzałam go wiele razy. Seks w wielkim mieście to historia wymarzonej przyjaźni, miłości i inspiracji modowych. Stylistka głównej bohaterki Patricia Field wykonała kawał dobrej roboty bo mam wrażenie, że odkąd film wszedł na ekrany kin, kobiety również i w Polsce stały się bardziej odważne w kwestii wyrażania siebie poprzez strój.

5. Coco Chanel i Audrey Tautou to klasyk. To idealny film dla wszystkich tych, którzy kochają historię wielkiej mody. Film jest uroczy i bardzo francuski.

6. Do diabła z miłością czyli moda lat 60 na tapecie. Film bardzo klimatyczny, idealny na wspólny wieczór pod kocem z lampką wina.

7. Jak ona to robi, czyli znów spotykamy się z naszą kochaną Sarah Jessica Parker, która tym razem biegając w szpilkach próbuje pogodzić pracę na etacie z obowiązkami domowymi. Różnie jej to wychodzi zresztą tak jak stylizacje i dbanie o siebie. Jednak wiele z zaprezentowanych propozycji broni się minimalizmem oraz klasą.

8. Film przesycony modą czyli Pret-a-Porter. To wiele znanych osobistości ze świata mody w którym zagrała również nasza polska aktorka Katarzyna Figura. Godny uwagi choć nie najnowszy.

9. Praktykant to film nie do końca o modzie. Jest w nim wiele ciekawych wątków. Ja przede wszystkim zapamiętałam niesamowite zaangażowanie i dbałość o biznes, które jak widać przynoszą zwrot z inwestycji. Każda Osobista Stylistka powinna obejrzeć również ten film. Bo bycie Stylistką to nie tylko moda, ubrania i piękny wygląd. To również prowadzenie swojej firmy, ciężka praca i odpowiedzialność.

10. Po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody Tilly Dunnage (Kate Winslet) powraca do rodzinnego miasteczka w Australii, z którego jako dziecko uciekła oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczna matką i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Przy okazji, uzbrojona w maszynę do szycia, wytacza prywatną wojnę złym gustom i brakowi elegancji. Film Projektantka, musi się znaleźć na liście każdej szanującej się Personal Shopper!

Życzę wspaniałego oglądania!

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk

Style Coach

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek