5 lekcji stylu ikony mody – Sarah Jessica Parker

szkola-stylistek-5

Niezależnie od tego czy występuje na dużym ekranie w ekscentrycznej spódnicy, czy przemierza ulice Nowego Jorku w niezgrabnej parze chodaków, styl Sarah Jessica Parker zawsze był nieustannym źródłem inspiracji. Dla nas również!

Jeśli chcesz uatrakcyjnić swoje jesienne i zimowe stylizacje, to możesz się wiele nauczyć od tej wspaniałej aktorki. Poniżej przedstawiamy pięć porad modowych, które Sarah odważnie demonstruje na dużym ekranie ale też poza nim.

Siła wyrazistej i oryginalnej kurtki

Z odpowiednim płaszczem, narzutą czy oryginalną kurtką naprawdę nie ma znaczenia to, co nosisz pod spodem. Sarah udowadnia jak wiele radości może wnieść zabawny element do każdego stroju. Co więcej – jeśli czujesz, że pod spodem nie masz akurat nic ciekawego, nie miałaś czasu na zaplanowanie stylizacji, czy po prostu wychodzisz w domowym dresie po bułki do sklepu obok, to taka kurtka na pewno tego nie zdradzi.

Getty Images

Sekret otulających i dużych swetrów

Sarah umie świetnie nosić zwykłe dresy, proste stylizacje, ale również ciężkie i obszerne swetry. Jeśli podoba Ci się jej styl, to w Twojej szafie nie może zabraknąć dużych, kolorowych i obszernych swetrów, ale również tych w stylu oversize, które często występują jako tunika do kozaków bardziej niż sweter do spodni.

Getty Images

Sztuka ubierania warstwa na warstwę

Sarah ma niezwykły talent do ubierania się warstwowo. Na naszym szkoleniu Zostań Osobistą Stylistką dokładnie omawiamy rodzaje sylwetek i wskazujemy te, które należą do grona szczęśliwych, które w taki sposób mogą się ubierać. Jeśli lubisz jej maksymalistyczny styl, spróbuj mieszać nadruki i dodawać nieoczekiwane kombinacje kolorów. Jeśli powstaną z tego warstwy, to możesz być pewna, że stworzysz coś szalonego i niebanalnego.

New York Post

Potęga dodatków

Jest taka scena w filmie, gdzie Sarah pokazuje znajomym swoją sukienkę ślubną. Jest prosta, zwyczajna i ku zdziwieniu przyjaciół nie pochodzi od żadnego znanego projektanta. Sarah broni jej mówiąc, że podrasuje ją dodatkami, boskimi szpilkami, torebką i być może ciekawym okryciem głowy. Dla nas Sarah to kobieta, która za pomocą dodatków potrafi zwyczajną rzecz zmienić w coś niezwykłego. Spróbuj i Ty!

Towny&Country

Prezencja, moc i to, jak chcesz się pokazać światu

O stylu tej niezwykłej aktorki moglibyśmy pisać w nieskończoność. Jednak oprócz stylu i ubrań ma ona coś, co może mieć każda z nas bez wydawania złotówki. To jej postawa, wyprostowane plecy, pewny krok i lekkość w której widać, że ta kobieta czuje się dobrze sama ze sobą.

Allure.com

Inspiruj się do woli, ale pamiętaj, abyś w każdym ubraniu, które wybierzesz czuła się przede wszystkim sobą. W stylu, to Ty jesteś najważniejsza.

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek