5 sposobów na komfortową stylizację do pracy z domu

szkoła stylistek

Niezależnie od tego, czy to kochasz, czy nienawidzisz, praca w domu stała się nową normą dla wielu ludzi na całym świecie. Dyrektorzy generalni, recepcjonistki, doradcy księgowi i wielu innych pracowników biurowych przeszli z biura do stołu kuchennego. Ale między pozornie niekończącymi się rozmowami na Zoom, a codziennymi rozrywkami, ważne jest, aby zastanowić się nad tym, co masz na sobie.

Jasne, jedyną osobą, która widzi Twój strój w całej okazałości, może być Twój kot, ale to nie powód, aby pozwolić twojemu stylowi totalnie o sobie zapomnieć. W rzeczywistości poczujesz się lepiej ze sobą i będziesz bardziej przygotowana i efektywna w pracy, jeśli zadbasz o to, jak wyglądasz.

1.Zapewnij sobie wygodne jeansy

Pomyślisz, że jeansy są przecież sztywne i niewygodne. Ale to nie prawda, musisz tylko dobrać odpowiedni krój i materiał, i uwierz mi – jest w czym wybierać. Elastyczne spodnie z wysokim stanem i szerokimi nogawkami wykonane z bawełny zapewniają dużo miejsca na poruszanie się i wygodę. Niezależnie od tego, czy w przerwie wykonasz kilka ćwiczeń jogi, czy potrzebujesz chwili na kanapie, to te spodnie sprawią, że poczujesz się bardziej na luzie ale też stylowo. Połącz je z ciekawym t-shirtem, a jeśli czujesz się wyjątkowo zmotywowana i otwarta, to wybierz pasek, który zapewni Ci odrobinę koloru.

2. Kup idealny, ciepły i oversizowy kardigan

Kardigan ma złą sławę, bo za sprawą zestawu: t-shirt, spodnie i kardigan stał się mundurem, który powiedzmy sobie szczerze – nie jest szczytem mody. Z kardiganem można zrobić naprawdę wiele, a cała zabawa zaczyna się od dodatków. Na przykład masywny naszyjnik i odważne kolczyki mogą znacznie poprawić ten nijaki wygląd. Dodatkowo noszenie pod spodem jasnej bluzki zapewni świetny kontrast w stosunku do prostego kardiganu. Co więcej, nadal możesz łączyć go z legginsami, aby zachować wygodę i styl pracując w domu.

3. Nie zapominaj, że piżama służy do spania

W piżamie ciężko będzie Ci się zmotywować do pracy. Służy ona do odpoczynku i snu, więc proponuję, aby zostawić jej przeznaczenie na dotychczasowym poziomie. Jeśli kochasz ten luz i wygodę, którą zapewnia Ci bawełniana, ciepła piżama, to postaw na dres. W sklepach znajdziesz wiele wygodnych, mięciutkich i kolorowych propozycji, więc jest to dowód na to, że może być wygodnie ale też stylowo.

4. Nie zapomnij o tym, o czym nigdy nie zapominasz wychodząc do pracy

No bo bez makijażu, uczesanych włosów, prysznica i kropli perfum nigdy nie wychodzisz z domu, prawda? Aby lepiej przygotować się do działania, zrób od rana to, co zawsze robiłaś, gdy wychodziłaś do pracy z domu. Zawsze brałaś prysznic, robiłaś makijaż i czesałaś włosy, więc nie pozbywaj się tego nawyku, bo bardzo szybko zapomnisz o sobie i o tym, że warto o siebie dbać. Te drobnostki sprawiają, że milej zaczynasz dzień, czujesz się przygotowana, więc nie rezygnuj z tego, bo do pracy z domu będziesz nadal potrzebować motywacji i dobrego samopoczucia.

5. Zrób test „na kuriera”

Gdy słyszę od moich klientek, że w domu mogą chodzić w byle czym, to zawsze je pytam, czy w byle czym otworzą drzwi kurierowi, który z zaskoczenia dostarczył im przesyłkę i właśnie puka do drzwi. Znasz ten popłoch, gdy nagle słyszysz dzwonek i zapadasz się pod ziemię na samą myśl, że ktoś Cię zobaczy? To chyba nie jest dobry znak. Test „na kuriera” polega na tym, że po skończonych przygotowaniach do rozpoczęcia dnia zadajesz sobie pytanie – czy jeśli dziś zaskoczy mnie kurier z przesyłką, to czy będę czuła się komfortowo, aby otworzyć mu drzwi? Uwierz mi, to się naprawdę sprawdza!

Powodzenia,

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły stylistek

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek