6 SPOSOBÓW NA ORYGINALNY WYGLĄD

oryginalny wyglad2

Często spotykam się z kobietami, które chcą wyglądać inaczej a nie tak, jak wszyscy. Większość z nas ubiera się w sieciówkach, nosi podobne rzeczy. Na ulicach bez większego problemu można rozpoznać kolekcje znanych marek.

Kiedyś przeczytałam bardzo ciekawy wywiad z Weroniką Adamowską. Dziewczyny obok której nie da się przejść obojętnie. Od lat wprowadza filmy dokumentalne do kin. Kiedyś w Polsce, teraz w Niemczech. I to właśnie za granicą poczuła, że może uwolnić wodze wyobraźni i zacząć wyglądać tak, jak chce. Lubi wyrazisty styl, trendy jej nie kręcą a ubraniem wyraża swoją jakże ciekawą i nietuzinkową osobowość.

Co zrobić, aby wyglądać inaczej, oryginalnie? Oto moje podpowiedzi:

1. KUPUJ W NIEZWYKŁYCH MIEJSCACH

Uwielbiam targi staroci. To tam można kupić piękny stary fotel, lustro w złotej ramie czy też broszkę z czasów wojny. Można też kupić skórzaną ramoneskę i pasek zdobiony ręcznie przez mistrza fachu w latach dziewięćdziesiątych. Takie dodatki sprawią, że będziesz wyglądać oryginalnie a za sprawą takich perełek, będziesz też czuć się wyjątkowo.

Zdjęcie z książki „Modoterapia”

2. Kupuj za granicą

Ale nie w sieciówkach bo tam znajdziesz podobne ubrania do tych w Polsce. Szukaj małych sklepików, lokalnych projektantów a być może wpadniesz na coś, co nie tylko będzie oryginalne i wyjątkowe, ale będzie też przypominało Ci o podróży i o miejscu w którym byłaś.

3. Buszuj w secoud handach

Znam w Warszawie dwa sklepy w których zawsze udaje mi się upolować coś niezwykłego. Płaszcz z włoskiej skóry, motocyklówkę z ćwiekami czy długą sukienkę w stylu boho. Nie tylko zapłaciłam grosze za te rzeczy ale przede wszystkim zaczęłam wyglądać oryginalnie. Takich perełek nigdy się nie pozbywam. Marzy mi się podróż do Berlina i spenetrowanie miejskich sklepików z odzieżą używaną. W taki sposób można upolować coś naprawdę niezwykłego.

Pinterest

4. Kupuj w vintage storach

Ale tych prawdziwych w których znajdziesz używane rzeczy od światowych projektantów. W samej Warszawie znajdziesz ich kilka między innymi na Saskiej Kępie czy w podziemiach biblioteki  Uniwersytetu Warszawskiego. W ten sposób upolowałam swoją ukochaną katanę Roberto Cavalli i mam ochotę na więcej! Jednym z największych moich marzeń jest podróż do Londynu i buszowanie na jednej z londyńskich ulic znanych właśnie z butików vintage.


5. Podbieraj od babci

Pamiętam jeden z przeglądów szafy z którego nie chciałam wyjść.  Ania, moja klientka posiadała w swojej szafie niezliczoną ilość torebek. Wszystkie były niesamowite a to wszystko za sprawą historii która drzemała w tych niesamowicie wykonanych przedmiotach. Torebki wężowe od babci, z włoskiej skóry od cioci z Ameryki, szkatułki ręcznie zdobione, biżuteria którą nosiła jej babcia na wielkie bale. Babcia Ani dawno odeszła ale dzięki tym przedmiotom wciąż była blisko jej.

6. Kupuj w outletach

Nie tylko tych naszych w Polsce ale również za granicą. Za każdym razem jadąc na wakacje możesz sprawdzić jaki outlet jest w okolicy. Może to być ten blisko Berlina czy Mediolanu. Podczas wyprzedaży możesz tam znaleźć niesamowite perełki. To jest idealna opcja dla tych, którzy nie lubią kupować używanych ubrań a marzą o niepowtarzalnych projektach.

Baw się dobrze!

Justyna

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek