7 cytatów z filmu “Seks w wielkim mieście”, które mogą odmienić Twój dzień

szkoła stylistek

Chyba nie ma kobiety, która nie oglądałaby tego serialu. Nie ma też kobiety, która nie odpłynęłaby na scenach związanych ze stylizacjami, wielkimi pokazami mody i ubraniami. Szczególnie jeśli jesteś stylistką (lub chcesz być, to kliknij >>>tutaj), to zapewne te sceny zostaną z Tobą na zawsze. My już wiemy jaki styl nigdy nie wyjdzie z mody, ale okazuje się, że te cztery kobiety nie tylko są symbolem przyjaźni i miłości do mody, ale dla wielu z nas ich życiowe przemyślenia i słowa stały się drogowskazem na przyszłość.

Okazuje się, że nawet najtwardsze kobiety miękną w obliczu miłości (Carrie)

Bo każdy mięknie, jeśli kocha szczerze. A szczera miłość, to przecież fundament naszego życia.

Podobno przeciwności się przyciągają, ale nie wiadomo, na jak długo… Skoro zależy nam na związku, czy powinniśmy rozpalać ogień namiętności, traktując pracę jako rozpałkę? A może wystarczy sam romans? Jeżeli prowadzimy osobne życia, czy najgorętszy nawet związek w końcu nie ostygnie? (Carrie)

Wierzymy w prawdziwą miłość lecz wiemy, że i ta wymaga dbałości, pracy i pielęgnacji. Nie podlewana zwiędnie niczym kwiat.

Kobiety, to specjalistki od sztuczności – noszą sztuczne włosy, biusty, a nawet futra. Zastanawiam się czy lęk przed samotnością nie pcha nas do sztucznych zachowań? Może pozorujemy coś więcej niż orgazmy? Może pozorujemy całe związki? Czy lepiej jest udawać, niż być samą? (Carrie)

Zdecydowanie lepiej być sobą, choć to jest właśnie to, czego boimy się najbardziej. Nie zdając sobie sprawy z tego, że pod sztucznością i lękiem kryje się prawdziwy diament. Ty.

Przeszłość jest jak kotwica, która trzyma nas w miejscu. Trzeba zapomnieć o tym, kim się było, żeby stać się kimś, kim się będzie. (Carrie)

Warto zapamiętać te wspaniałe słowa – podejmuj decyzję z perspektywy tej, którą chcesz być, nie tej, którą być już nie możesz lub nie chcesz. To schematy trzymają nas przy tym, co stare i nie nasze. Pod tą warstwą kryje się niesamowity potencjał każdej z nas.

Los samotnej kobiety nie jest łatwy… dlatego każda powinna mieć wyjątkowe buty, żeby radośniej kroczyć przez życie. (Carrie)

Te buty często dodają nam odwagi i determinacji. Wiemy przecież jak ubranie wpływa na to, jak się czujemy. Możemy więc te słowa potraktować wprost, lub poszukać dużo głębszego znaczenia.

Faceci boją się kobiet sukcesu. Jeśli chcesz kogoś złapać – siedź cicho i graj według reguł. (Charlotte)

To cytat prawdziwy, ale my go nie popieramy. Nie siedź cicho, tylko żyj własnym życiem i mów co czujesz i co myślisz. Bo na świecie są też mężczyźni mądrzy, którzy wzrastają przy mądrych kobietach.

Współczesnej kobiecie mówi się od dziecka, że może zostać kim zechce: astronautką, szefową firmy internetowej, kurą domową. Nieograniczone perspektywy z dostawą do domu. A może ich mnogość uniemożliwia nam podjęcie decyzji? Wiemy, że wybierając jednego mężczyznę i jedną karierę, rezygnujemy z innych opcji. Czy jesteśmy niezdolne do podejmowania decyzji? Dano nam za dużo? A może Samantha się nie myli: czy możemy mieć wszystko? (Carrie)

Założycielka naszej szkoły dla stylistek – Justyna Krawczyk, zanim podjęła decyzję, że chce zostać Style Coachem (osobista stylistka + life coach w jednym) próbowała różnych rzeczy. Pracowała w różnych międzynarodowych korporacjach, a w dniu kiedy postanowiła stworzyć własną markę najpierw zapisała się na różnego rodzaju szkolenia i kursy. Próbowała dietetyki, fotografii i sportu, aby ostatecznie trafić na szkolenie dla stylistek (które notabene dziś sama prowadzi) aby poczuć i odkryć, że to jest właśnie to, co chce robić. Warto więc wyrobić w sobie przekonanie, że bez doświadczeń i prób nigdy się nie dowiesz w jakiej roli jest Ci najlepiej. Próbuj więc, szukaj i podążaj za swoją intuicją. Ona wie najlepiej dokąd warto iść.

New Style Academy

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek