Boskie zestawy SUPER SIZE dla kobiet – jak je stworzyć

szkoła stylistek

Ubieranie, kreowanie wizerunku, analiza sylwetki oraz typu kolorystycznego, to jest coś, czym na co dzień zajmuje się każda osobista stylistka. I jest to oczywiście coś, czego uczymy na naszych szkoleniach dla przyszłych stylistek. Musimy jednak pamiętać, że zarówno kobieta jak i mężczyzna mają różne rozmiary i każda stylistka powinna umieć ubrać zarówno rozmiar 36 jak i 48 czy większy. A jeśli jesteś już po szkoleniu basic, to bez względu na to, czy ukończyłaś go będąc na szkoleniu stacjonarnym czy online, to warto teraz zdecydować się na poziom master online i uzupełnić wiedzę z zakresu sylwetek męskich, dress codu, usług stylistycznych online i doboru trendów. Ten kurs online jest dostępny bez wychodzenia z domu >>>tutaj.

Tymczasem podpowiadamy jak tworzyć zestawy SUPER SIZE, na przykładzie Moniki, która jako klientka założycielki naszej szkoły Justyny Krawczyk, pozwoliła podzielić się ze światem jej pięknym wizerunkiem.

Tworzenie wizerunku zawsze należy zacząć od podstaw, czyli:

  • poznania naszej klientki (czy też klienta), jej potrzeb, temperamentu i preferencji
  • diagnozy sylwetki i tym samym fasonów pasujących do danej sylwetki
  • określenia typu kolorystycznego i wskazania kolorów mocy

Bez tego ani rusz! To są podstawy pracy każdej stylistki bez względu na to, czy są to wspólne zakupy czy przegląd szafy. Nasze kursantki prowadząc różnego rodzaju warsztaty stylistyczne również najczęściej mówią właśnie o tych podstawach. Bo nie można dobierać fasonów czy mówić o stylach bez tych najważniejszych kwestii.

Jeśli będziemy się opierać na właściwych fasonach, kolorach i stylu, to tworzenie zestawów będzie zdecydowanie łatwiejsze. Przy sylwetkach super size, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • wybieranie gładkich ubrań bez zbędnych nadruków i wzorów daje lepszy efekt, nie dodaje dodatkowych, niechcianych kilogramów
  • stawianie na proste fasony jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż poszerzające falbanki, koronki i bufki
  • pamiętaj, że dodajemy objętości tam, gdzie jej brakuje, ale delikatnie czyli tak jak w przypadku sylwetki Skrzydła Anioła za pomocą chociażby spodni w stylu chino
  • kolory w tym przypadku dla Pani Zimy, muszą być blisko tworzy, aby podkreślały jej piękno i dodawały błysku w oku

Ubieranie każdej sylwetki może być proste, ale najważniejsze jest to, aby poznać naprawdę dobrze osobę, którą będziemy ubierać.

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek