Cechy kobiety sukcesu – masz je?

szkoła stylistek

Każdy chce odnieść sukces. Jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej. Dlaczego tak jest? Dlatego, że każdy z nas jest inny i posiadamy różne talenty i predyspozycje.

Czasem spotykamy daną osobę i widzimy, że jest urodzonym sprzedawcą czy też liderem. Ale czy to oznacza, że jeśli nie urodziłaś się z naturalnymi predyspozycjami do kierowania zespołem lub nie jesteś naturalnym sprzedawcą, to nie możesz tego robić?

Silna wola i samodyscyplina, to konieczne cechy każdej osoby, która chce osiągnąć sukces.

Masz silną wolę i jesteś zdyscyplinowana?

Jeśli tak, to świetnie, bo to z całą pewnością bardzo Ci pomoże, ale jeśli nie, to możesz się tego nauczyć.

Warunek jest jeden – musisz przestać się usprawiedliwiać i wmawiać sobie, że urodziłaś się leniem i nic z tym nie możesz zrobić albo, że masz w życiu pecha i już. Jeśli chcesz żyć po swojemu, robić piękne rzeczy, osiągać swoje cele, to warto skończyć z wymówkami i zabrać się do pracy.

Samodyscypliny możesz się nauczyć. Tak, wiem, to nie jest proste, ale jeśli naprawdę Ci zależy, to dasz radę. Zmiany warto wprowadzać małymi krokami. Jeśli jesteś na początku swojej drogi w zawodzie osobistej stylistki, niedawno ukończyłaś nasze szkolenie stacjonarne lub online i kompletnie nie wiesz od czego zacząć, to zacznij od czegokolwiek. Ale zacznij!

Od czego?

Może chcesz zacząć prowadzić swój fanpage i stawiasz pierwsze kroki? Jeśli tak, to zaplanuj posty na trzy dni w tygodniu. Wybierz jakie to będą dni i zapisz w kalendarzu, że w tych dniach (np. poniedziałek, środa i piątek) o godzinie 9.00 wstawisz post. Zrób wcześniej rozeznanie w tematyce o której chcesz pisać, abyś była dobrze przygotowana, nastaw przypomnienie w telefonie i zrób to. Być może początkowo będzie to dla Ciebie trudne, ale z czasem wejdzie Ci to w krew.

Bardzo fajnym pomocniczym sposobem jest odliczanie do 5 i stawianie się do zadania. Jeśli czujesz, że nadchodzi czas pracy, a Ty wciąż szukasz wymówek i nie wiedzieć czemu nie możesz zabrać się do tego, co zaplanowałaś, to odlicz do pięciu i po prostu siądź do tego, co chcesz zrobić. Takie zdyscyplinowanie samej siebie do dyscypliny, której Ci brakuje.

Jeśli zaczynasz pisać swojego modowego bloga, to zasada jest taka sama. Zaplanuj, zapisz, nastaw przypomnienie w telefonie, a potem bez zastanowienia usiądź i zacznij pisać. Jeśli szukasz inspiracji i tematów o których mogłabyś pisać, to mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci fantastycznego ebooka „103 pomysły na wpis blogowy„.

Pamiętaj – Twoje cele i marzenia są osiągalne, ale Ty się do nich musisz stawić!

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek