Co o Tobie mówi Twoja szafa

szkoła stylistek

Czy kiedykolwiek myślałaś o posiadaniu garderoby, która wskazywałaby drogę Twojej przyszłości? Brzmi dziwnie? To coś nowego, o czym słyszało już wiele kobiet, a innym wydaje się to całkowicie obca koncepcja. Jednak kursantki naszej szkoły stylistek, które kończą nasze szkolenia znają tę koncepcję, która jest twórcza i oparta na potrzebach klientów.

Kiedy myślisz o swojej obecnej garderobie, to wszystko w niej jest oparte na decyzji, która wydarzyła się w historii (nawet jeśli dopiero co dostałaś paczkę ze sklepu internetowego do domu). Na przykład przy zakupie odzieży lub otwieraniu paczki ze sklepu możesz pomyśleć o tych pytaniach, aby rozpoznać swój sposób myślenia:

  • Czy ten styl mi odpowiada (na podstawie tego, co wiem z wcześniejszych doświadczeń i posiadanych przeze mnie ubrań w podobnym stylu)?
  • Czy wydaje mi się to znajome i wygodne?
  • Czy noszę takie rzeczy?
  • Z czym będę je łączyć?
  • Czy nadal czuję, że te ubrania są w moim stylu?

To wszystko pytania, które nawiązują do przeszłości (i nie ma w tym nic złego) i mogą być przydatnym punktem wyjścia do podejmowania decyzji o zakupie ubrań. Ale są też inne pytania, które możesz sobie zadać, aby upewnić się, że wszystko co wniesiesz do swojej garderoby, będzie działać dla ciebie jutro, w przyszłym tygodniu, a nawet w przyszłym roku, gdy będziesz budować bardziej zorientowaną na przyszłość garderobę.

Co trzymamy w naszych szafach.

Tak często widzę szafy pełne ubrań, które już nie działają dobrze na nasz obecny styl życia, na nasze zmieniające się ciało, klimat, obecną pracę czy zmieniające się trendy w modzie. Trzymamy się ich kurczowo mimo, że nasze życie się zmieniło i nadal chcemy, aby się zmieniało. Widziałam w szafach dojrzałych kobiet ubrania z czasów liceum, czy w szafach pań po pięćdziesiątce ubrania z których korzystały podczas studiów. Trzymały je w nadziei, że jeszcze je założą, jakby nie mogły pożegnać się z czasem który już minął. Nie ma w tym nic złego i w pełni to rozumiem, ale warto podkreślić fakt, że w każdym wieku możemy czuć się i wyglądać wspaniale.

Są takie trendy i jest taka moda, która sprawdza się zawsze. Jednak my się zmieniamy i wciąż stajemy się nową, lepszą, głębszą wersją samych siebie dlatego styl też powinien się zmieniać i ewoluować razem z nami.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek