Dlaczego Projektant powinien być też Stylistą

nun.mi

Na nasze szkolenia „Zostań Osobistą Stylistką” zgłasza się coraz większa liczba Projektantów. Cieszy nas to bardzo, bo dla nas to jest jasne, że, aby zaprojektować ubrania dla kobiet o rożnych sylwetkach, należy te sylwetki rozumieć i umieć je rozróżniać. To samo dotyczy kolorów i doboru ich do urody konkretnej osoby. Bo jesteśmy różni i ta wiedza dla każdego Projektanta jest niezbędna.

Wiemy to my ale również klientki, które przychodzą na zakupy do butików czy podczas targów modowych. Kobiety są świadome swojej sylwetki, dużo czytają i wiele z nich jest zaskoczona wciąż występującą wręcz archaiczną sprzedażą w postaci „musi pani to wziąć, to ostatnia sztuka, nie pożałuje pani tego zakupu”.

Każdy właściciel butiku z odzieżą czy Projektant marki modowej powinien wiedzieć, że te metody coraz częściej działają na klientów jak płachta na byka. Czują się zmuszani do zakupów i zniechęceni do tego, aby wracać.

Jeśli więc tego typu sprzedaż zamienimy na doradztwo, faktyczne zainteresowanie klientką, dobranie właściwego fasonu i koloru, to może się okazać, że właśnie dlatego klientka stanie stałą klientką projektanta czy marki modowej,  bo będzie się czuła prawdziwe zaopiekowana.

Dlaczego warto skorzystać z takiej wiedzy i z jakimi umiejętnościami wychodzą od nas uczestniczy szkolenia:

  • umiejętność diagnozowania sylwetek i dobór odpowiednich fasonów dla swoich klientek
  • możliwość zaplanowania różnych fasonów na poziomie projektów i produkcji
  • swobodne poruszanie się w świecie kolorów i właściwy dobór dla klientek
  • sprawne łączenie ubrań w zestawy z jednej kolekcji
  • pozytywna komunikacja względem klientów
  • nawiązywanie stałych relacji i budowanie sieci stałych klientów

Na zdjęciu (od lewej) Justyna Krawczyk, założycielka New Style Academy, która nie tylko przeprowadziła indywidualne szkolenie „Zostań Osobistą Stylistką” dla Justyny Sumis – Kwaśny (po prawej), właścicielki marki modowej Nun.mi ale również stała się twarzą marki i wspólnie zrealizowały sesję zdjęciową, która przyczyniła się do zwiększenia zainteresowani marką, wpłynęła na jej pozytywny odbiór i sprzedaż.

„Dawno nie przeszłam tak intensywnego, ale jednocześnie zrozumiałego i łatwo przyswajalnego szkolenia. Pomogło mi niezwykle w ocenie kobiecych sylwetek, z którymi spotykam się na co dzień. Pomogło mi również zrozumieć jak ważny jest dobór kolorystyczny ubrań do twarzy, czyli coś co czułam intuicyjnie zostało ubrane w słowa i rozwinięte – dzięki temu czuję się pewniej w tym co robię. Dziękuję z całego serca za taką możliwość”.

Justyna Sumis – Kwaśny

I my dziękujemy Justynko i zapraszam wszystkich na nasze szkolenia, które są fantastyczną inwestycją w umiejętności, które są nieocenione w pracy Projektanta.

New Style Academy

 

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek