Co i dlaczego warto kupować w second handach

Justyna Krawczyk

Osobiście uwielbiam okazje, polowania i łowy na niezwykłe perełki. Świetne ubrania, często nowe, oryginalne również te od światowych projektantów. W mojej kolekcji znajdują się już między innymi: włoski skórzany płaszcz, blezer by Stella McCartney czy spodnie od Liu Jo. Płaszcz kosztował mnie niecałe 100pln, blezer 10pln a spodnie 30pln. Ubrania te nie tylko są praktycznie jak nowe ale też szalenie oryginalne.

No dobrze, ale od początku. Dlaczego więc warto kupować w sklepach z odzieżą używaną?

Powodów jest co najmniej kilka. Oto one:

  1. Nadajemy rzeczom drugie życie, jesteśmy bardziej ekologiczni, możemy skorzystać z tego, co komuś już nie służyło. Hasło jednego z moich ulubionych sklepów brzmi: people to people
  2. Za niewielkie pieniądze możemy nosić marki od wielkich projektantów, które dzięki takim miejscom, nie są zarezerwowane jedynie dla osób zamożnych
  3. Jak już musimy poprawić sobie nastrój za pomocą ubrań, to możemy to zrobić za naprawdę niewielkie pieniądze

Sposoby na kupowanie w takich sklepach są dwa. Albo idziesz z konkretną listą zakupowych potrzeb i wtedy unikniesz modowych pomyłek i przebrania zamiast ubrania. Albo idziesz na polowanie, szukasz oryginalnych perełek bo masz wyczucie stylu i przebranie Ci nie grozi.

Jeśli nie znasz się na modzie możesz zrobić sobie listę ubrań, których właśnie potrzebujesz i szukać konkretnie tych rzeczy. Najczęściej w takiej sytuacji nastawiamy się na ubrania, które w „normalnych” sklepach po prostu dużo kosztują. Są to zazwyczaj ubrania wierzchnie takie jak: płaszcz skórzany, trencz, kurtka puchowa, kombinezon na zimę, ramoneska oraz dodatki takie jak torba czy pasek.

Polecam Ci również zaglądanie do komisów w tym dziecięcych w których znajdziesz nowe ubrania bądź prawie nowe. To się naprawdę sprawdza w wielu domach, bo jak każda mama wie, dzieci szybko rosną i praktycznie co sezon następuje wymiana szafy.

Sklepy, które polecam to sieć Humana, sieć sklepów z żółtym banerem Odzież na wagę  oraz komis dla dzieci z rzeczami używanymi Komisiaczek.

Jakie cuda można tam znaleźć? Oto kilka przykładów:

Skórzany, włoski płaszcz, który z każdym rokiem zyskuje na wartości. Kupiony w sklepie z żółtym banerem za 95pln.

Moja stylizacja z wystąpienia w Pytanie na Śniadanie, zakupiona w sklepie Humana. Skórzana kamizelka Roxy za 80pln, biała koszula w cenie 15pln, spodnie Mos Mosh za 30pln.

Tutaj detale i niesamowite wykończenie kamizelki.

A tak wygląda się po udanych zakupach w pysznej kawiarni obok 😉

I pamietaj o ubrankach dla dzieci, które możesz upolować między innymi w moim ukochanym komisie Komisiaczek w Piasecznie. Kurtka Zara w cenie 60pln, buty Docksteps 45pln.

 

To jak? Przekonałam Cię do polowania w second handach?

Spróbuj raz a potem trudno będzie Ci przejść obok bez choćby zajrzenia do takiego sklepu.

Ściskam,

Justyna Krawczyk

Trener stylu

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek