JAK DOBRAĆ KOLOR DO TYPU URODY

kolory2

Pewnie nie raz stałaś przed lustrem i zastanawiałaś się jak to możliwe, że sukienka, którą kupiłaś wyglądała rewelacyjnie na Twojej przyjaciółce a na Tobie wcale nie? Dzieje się tak za sprawą fasonów ale również i kolorów.

Dobrze dobrany kolor do typu urody może sprawić, że będziesz wyglądać na młodszą, wypoczętą i bardziej promienną.  Źle dobrany kolor może Ci dodać lat, sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną.

Obejrzyj moje spotkanie z Marzeną Rogalską w Pytanie na Śniadanie TUTAJ (https://pytanienasniadanie.tvp.pl/33434227/jak-dobrac-kolor-do-typu-urody)  i zobacz jakie stworzyłam stylizacje dla różnych typów kolorystycznych modelek, które zabrałam ze sobą do studia.

Zapewne słyszałaś o 12 typach urody, prawda? Niestety dla wielu z nas jest to zbyt skomplikowane i frustrujące. Dla ułatwienia podpowiem Ci, że zamiast dwunastu typów urody, możesz poznać dwa i to też będzie bardzo pomocna wiedza.

Wszystkie kolory możemy podzielić na odcienie ciepłe i zimne. Ciepłe to będą te, w których znajdziesz dużo słońca. Zimne natomiast to takie w których jest dużo szarości. To tak w dużym uproszczeniu. Jeśli jesteś w stanie rozróżniać te dwa odcienie, to już połowa drogi za nami.

Teraz zastanów się czego Ty masz w sobie więcej. Ciepła czy chłodu?

Ciepły typ urody ma zazwyczaj ciepły odcień skóry, często brązowe oczy, białko oka jest przygaszone a włosy blond z dużą ilością pomarańczy i żółcieni, natomiast ciemne włosy zazwyczaj są w kolorze brązu i kasztanów.

Typ chłodny opala się zazwyczaj na czerwono, ma wyraźnie białe białko, oczy szkliste i wyraźne a włosy jeśli są blond to są bardzo jasne, wręcz platynowe a jeśli są ciemne to zazwyczaj są kruczo czarne.

Spójrz na typy urody i stylizacje, które dla Ciebie wybrałam. Określenie Twojego typu urody, powinno być już łatwiejsze.

Ciepły typ kolorystyczny, ciepły odcień żółci
Fot: Pinterest

Chłodny typ kolorystyczny, Chłodny odcień żółci

Fot: Pinterest

 

Chłodny typ urody, chłodna zieleń
Fot: Pinterest

 

Ciepły typ urody, ciepła zieleń

Fot: Pinterest

 

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek