Jak utrzymać entuzjazm w pracy Osobistej Stylistki

osobista stylistka

No bo w każdej pracy można entuzjazm szybko stracić. Nawet jeśli łączy nas pasja i wielkie chęci, to i tak może nam zabraknąć siły na zmierzenie się ze światem w którym nie brakuje trudnych momentów.

Nie, wcale nie mam negatywnych zapędów i nie uprawiam czarnowidztwa. Ja jedynie mam doświadczenie i wiem, że nikogo chwile zwątpienia nie omijają.

Jak sobie więc radzić? Oto moja lista, która ze mną robi cuda!

1. Dbaj o siebie i o swoje zdrowie – w sumie możesz pomyśleć, co to ma wspólnego z pracą Osobistej Stylistki. No ma. Bo jeśli czujesz się świetnie, dbasz o siebie, to masz energię do pracy, do poszukiwania możliwości, masz więcej pomysłów i otwarty umysł. Po prostu.

2. Żeby ten umysł był otwarty i skory do pracy, to również musisz o niego dbać. No więc jak dbać o umysł? Koniecznie musisz go nawadniać. I znów wydaje się to bez sensu jednak odwodniony organizm nie wydala toksyn z organizmu, spowalnia i zaczyna chorować. Dlatego wodę zawsze miej w torebce i popijaj ją małymi łyczkami przez cały dzień.

3. Bądź aktywna – bo sport to zdrowie szczególnie jeśli łączy się z przyjemnością. Spacer po lesie czy wycieczka rowerowa z całą rodziną, to czysta przyjemność i przy okazji spalone kalorie i napompowany organizm endorfinami, dzięki którym również łatwiej będzie Ci sobie poradzić w trudniejszych momentach.

4. Otaczaj się wspaniałymi ludźmi – zawsze to powtarzam i powtarzać będę w nieskończoność. Ludzie, to bogactwo. Ci właściwi, oddani, wspaniali, mądrzy, chętni do dzielenia się z Tobą swoimi refleksjami, to prawdziwe bogactwo mądrości i doświadczenia. Znajdź czas na spotkanie przynajmniej raz w tygodniu i zainspiruj się od innych.

5. Nagradzaj się za najmniejsze sukcesy – udane zakupy z klientką trzeba docenić. Ty siebie powinnaś docenić, bo przecież zrobiłaś kawał dobrej roboty! Kup sobie ulubioną kawę, czy zaproś samą siebie na pyszny lunch i pogratuluj sobie sukcesu. Tak, tak, trzeba umieć się delektować najmniejszymi sukcesami.

6. Ucz się, edukuj, czytaj – czyli bądź obecna w świecie, który tak bardzo kochasz. Już zapewne wiesz, że jeden kurs nie wystarczy. Szkolenie, to podstawa którą trzeba rozwijać. Czytaj blogi, kupuj gazety a na wakacje zabierz książkę o stylizacji i rozwoju. Zapisz się na dodatkowe warsztaty, idź na targi młodych projektantów oraz pokaz mody. Bądź na bieżąco i żyj tym, co robisz.

7. Cały świat stoi przed Tobą otworem. Wiesz? Także zaglądaj na strony światowe, sprawdzaj nowości, czytaj blogi w obcym języku i poszerzaj swoje horyzonty. Nigdy nie wiadomo, co tam znajdziesz i gdzie Cię życie poniesie.

8. Codziennie myśl o tym, co nowego możesz zrobić. Nigdy nie wierzę osobom, które mówią – no wszystkiego spróbowałam i się nie udało. Zawsze można coś zrobić, zawsze trzeba próbować, zawsze jest jeszcze coś do zrobienia. Jako Style Coach pracuję od 6 lat. I nie mogę powiedzieć, że już wszystko zrobiłam, wykorzystałam wszystkie możliwości. No nie.

9. Nie wiesz? Zapytaj! Czasem tak łatwo sobie pomóc, czasem tak łatwo znaleźć odpowiedź na pytanie. Wystarczy zapytać osoby, która chce się podzielić z Tobą swoim doświadczeniem.

10. Bądź wdzięczna za to, co masz zanim poprosisz o więcej. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele mamy. Zdarza nam się narzekać na to, czego nam brakuje kompletnie sobie nie zdając sprawy z tego, że to, że jesteśmy, chodzimy, mówimy, jesteśmy zdrowi, mamy rodzinę, mamy co jeść, gdzie mieszkać, to istne cuda. Zaczynaj każdy dzień od listy wdzięczności, bo tym jest ogromna moc!

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

Style Coach

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek