Jak znaleźć swój osobisty styl: 5 wskazówek, które Cię zachwycą

szkoła stylistek

Kluczem do świetnego wyglądu, z całą pewnością nie jest podążanie za wszystkimi najnowszymi trendami w modzie. Najważniejsze jest to, aby pozostać wierną swojemu osobistemu stylowi i sobie.

Ale co jeśli nie wiesz jaki jest Twój styl? Możesz wypracować swój niepowtarzalny wizerunek, szukając inspiracji, tworząc mapę stylu i eksperymentując z modą.

Zacznijmy od zdefiniowania czym jest osobisty styl

Styl odnosi się do określonego sposobu wyrażania siebie przez osobę — czy to poprzez ubranie, styl pisania, czy styl architektury i designu. W świecie mody „styl” jest zwykle skrótem od „osobistego stylu” lub sposobu w jaki dana osoba wyraża siebie poprzez wybory estetyczne, takie jak ubrania, akcesoria, fryzura i sposób, w jaki zestawia strój w zestaw. Styl jest ponadczasowy. Ktoś, kto jest stylowy, może podążać za trendami w modzie lub nie, ale zawsze pozostaje wierny własnej estetyce. Styl osobisty polega na rozwijaniu poczucia siebie, a nie tylko na przyswajaniu trendów.

Jak znaleźć swój osobisty styl w 5 krokach

Znalezienie własnego stylu nie jest czymś, co możesz zrobić z dnia na dzień. Istnieją jednak strategie, których możesz użyć, aby dowiedzieć się więcej o ubraniach, które Ci odpowiadają.

1. Zajrzyj do własnej szafy. Pomyśl o ubraniach, które sprawiają, że jesteś szczęśliwa i czujesz się wyjątkowo. Jakie są twoje ulubione rzeczy w Twojej szafie? Wyciągnij te elementy i zastanów się dlaczego sprawiają, że czujesz się dobrze. Zauważ, co mają ze sobą wspólnego.

2. Znajdź modową inspirację. Szukając modowych inspiracji, zacznij od rodziny i przyjaciół, których styl podziwiasz. Spędzaj czas w mediach społecznościowych i obserwuj jak ubierają się przyjaciele i celebryci, od swobodnych strojów, takich jak krótkie bluzki i legginsy, po gotowe do pracy blezery i golfy. Blogi są pełne modowych wskazówek i inspiracji, więc znajdź kilku blogerów modowych, których styl Cię interesuje, i przeszukaj ich archiwa w poszukiwaniu ulubionych strojów. Jeśli jeszcze nie czytałaś bloga założycielki naszej szkoły Justyny Krawczyk, to koniecznie zajrzyj >>>tutaj.

3. Stwórz swoją mapę stylu. Tablica stylu, to świetny sposób na wypracowanie własnego wizerunku. Po zebraniu modowych inspiracji skomponuj obrazy na tablicy. Nawet jeśli Twoja inspiracja jest wszechobecna, to możesz odkryć, że wiele twoich modelek czy aktorek ma na sobie dżinsy, wiele z nich ma na sobie sukienki maxi, wiele z nich ma na sobie topy z falbanami – to wciąż będzie nadrzędny klimat lub nastrój do którego zmierzasz. Wybierz dwa lub trzy obrazy, które ilustrują estetykę tej grupy, i zachowaj te obrazy w telefonie, aby móc je przeglądać podczas zakupów.

4. Stwórz szafę kapsułową. Szafa kapsułowa, to zbiór podstawowych elementów, które można łączyć i dopasowywać, aby uzyskać swobodny wygląd. To klasyczne ubrania w neutralnych kolorach, które pasują do wszystkiego: małej czarnej, dżinsowej kurtki, prostych T-shirtów, skórzanej torby. Być może masz już niektóre z nich w swojej szafie: Zachowaj te, które sprawiają, że czujesz się świetnie i zastąp wszystko inne podstawami, które naprawdę Ci odpowiadają. Te przedmioty mogą być proste, ale pomogą Ci pokazać Twój wyjątkowy styl, stanowiąc podstawę dla bardziej ekscytujących elementów.

5. Eksperymentuj z unikalnymi wyborami stylu. Po stworzeniu swojej kapsułowej kolekcji nadszedł czas, aby dodać do garderoby wyjątkowe elementy, które podkreślą Twój styl. Może to wymagać pewnych eksperymentów, więc pamiętaj, że możesz zmienić zdanie. Styl osobisty polega na zabawie modą, aby odkryć w których ubraniach czujesz się najlepiej. Zacznij od odważnych akcesoriów i akcentów kolorystycznych, a następnie pracuj nad mieszaniem i dopasowywaniem nadruków i tekstur.

A jeśli temat jest tak bliski Twojemu sercu, że pragniesz, aby stał się Twoim zawodem, to zapraszamy na najbliższe szkolenie stacjonarne dla osobistych stylistek. Szczegóły znajdziesz >>>tutaj. Jeśli wolisz uczyć się online, to mamy dla Ciebie doskonały kurs bez wychodzenia z domu. Możesz go kupić teraz >>>tutaj.

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek