NIE MAM CO NA SIEBIE WŁOŻYĆ

nie mam co1

Pamiętam ten mroźny, zimowy dzień, gdy z samego rana pojechałam na przegląd szafy do mojej klientki na warszawską Wolę. Przez telefon uzgodniłyśmy to z czym się boryka. Asia mówiła, że ma sporo ubrań, ale wciąż nie ma co na siebie włożyć.

Oniemiałam, gdy zobaczyłam jej garderobę. To było wielkie pomieszczenie z mnóstwem szaf i półek. Ubrań było więcej niż w średniej wielkości butiku odzieżowym.

Wkrótce przystąpiłyśmy do pracy i najczęściej popełniane błędy szybko wyszły na jaw również w przypadku garderoby Asi.

Oto 5 najczęściej popełnianych błędów przy kompletowaniu szafy:

Błąd #1 – brak wcześniejszych przeglądów szafy

Nie mówię tu jedynie o przeglądzie garderoby na który umawiasz się ze stylistką. Mówię o zwykłych porządkach podczas których wyrzuca się zniszczone rzeczy. Gdy te zalegają w szafie wciąż mamy wrażenie, że mamy mnóstwo ubrań podczas gdy  połowa z nich nie nadaje się do użytku.

Co warto więc robić? Sukcesywnie przeglądaj swoje ubrania. Te, które są zniszczone, za małe, sprane, oddaj osobom potrzebującym. Zrobi się więcej miejsca a w szafie zostaną jedynie te ubrania z których korzystasz.

Błąd #2 – kupowanie przypadkowych ubrań

Jak sobie poprawić kiepski humor? Może wyjście do kina, albo….nowa kiecka? No właśnie. Często wynagradzamy sobie zły nastrój zakupami. Mamy nadzieję, że nowa sukienka czy upolowana koszula w dobrej cenie poprawi nam samopoczucie. Poprawia, ale tylko na chwilę a potem jest tylko gorzej. Bo wracamy do domu i okazuje się, że sukienka źle leży a koszula jest w nieodpowiednim kolorze.

Co warto zrobić? Jeśli już koniecznie chcesz poprawiać sobie nastrój zakupami, to rób to z głową. Zdiagnozuj swoją sylwetkę i typ kolorystyczny a dzięki tej wiedzy zakupisz tylko to, co pasuje do Ciebie.

Błąd #3 – zbytnie uleganie trendom

To, że dzisiaj modna jest panterka, wcale nie oznacza, że będzie modna również w następnym sezonie. Jeśli kupisz spodnie w panterkę, bluzkę, płaszcz oraz czapkę, to może się okazać, że w przyszłym roku nie będziesz miała w czym chodzić, bo panterka najprawdopodobniej wyjdzie z mody.

Co warto zrobić? Jeśli koniecznie chcesz być modna, postaw na modne dodatki. Może to być apaszka, szalik czy torebka. Klasyczna stylizacja zawsze się obroni i nigdy nie wyjdzie z mody a dodatki zazwyczaj nie są drogie więc często możesz je zmieniać i zawsze wyglądać modnie.

Błąd #4 – brak segregowania ubrań

Jak masz coś znaleźć jeśli na jednej półce masz zarówno t-shirty na lato jak i zimowe bluzki. W szafie wiszą grube swetry obok letnich i zwiewnych sukienek. Przecież w takiej szafie nic nie można znaleźć a Ty wciąż masz wrażenie, że nie masz co na siebie włożyć.

Co warto zrobić? Jeśli zaczyna się wiosna to jesienno zimowe ubrania spakuj do worków albo estetycznych pudełek i wynieś do innego pomieszczenia lub umieść je w innym wybranym przez Ciebie miejscu. W szafie trzymaj tylko ubrania zgodne z obowiązującym sezonem a odnalezienie sukienki w czerwone kropki czy letniej bluzki z napisem love będzie znacznie łatwiejsze.

 

Błąd #5 – kupowanie kiepskiej jakości

Po pierwsze to się po prostu nie opłaca. Po drugie rzecz kiepskiej jakości najprawdopodobniej ponosisz do drugiego prania a potem odkładasz na półkę i sterta rośnie. Kupka ubrań na półce w szafie wskazuje na to, że masz się w co ubrać. No przecież tyle tego masz. Więc jako to jest możliwe, że wcale nie masz co na siebie włożyć?

Co warto zrobić? Warto postawić na dobrą jakość. Kupuj mniej a dobrej jakości. Szafa Ci się skurczy ale będziesz miała tylko dobrej jakości ubrania, które łatwo każdego dnia możesz założyć i w pięć minut wyjść do pracy. Żadna rzecz nie będzie bez sensu zajmować miejsca w szafie a Ty raz na zawsze pozbędziesz się porannego stresu.

Good luck!

Justyna

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek