Pewność siebie – jak ją zbudować w 7 krokach

szkoła stylistek

Pewność siebie jest kluczowa zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Czy można się jej nauczyć?

Z całą pewnością można nad nią popracować, bo bez względu na to, czy pracujesz jako osobista stylistka czy w jakimkolwiek innym zawodzie, to z całą pewnością pewność siebie, tego co robisz, kim jesteś jest bardzo ważna. 

Zacznijmy więc od 7 kluczowych kroków na drodze do budowania wysokiej samooceny i pewności siebie. 

  1. Dowiedź się kim naprawdę jesteś. Wsłuchaj się w głos swojego serca, bo w nim znajdziesz odpowiedź na wszystkie Twoje pytania. Być może czasem będziesz potrzebować nieco więcej czasu, ale wszystko czego potrzebujesz jest w Tobie. Jestem o tym przekonana. To Ty czujesz, to Ty masz ze sobą największy i najlepszy kontakt. Wystarczy, że wsłuchasz się w siebie. 
  2. Poznaj swoje wartości i to co jest dla Ciebie ważne. Dzięki podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą będziesz budować pewność siebie. Zastanów się więc co jest dla Ciebie ważne, jakie masz wartości oraz czy kierujesz się nimi w swoim codziennym życiu.
  3. Zadaj sobie pytanie – czy to jest dla mnie? Jeśli pracujesz jako osobista stylistka i dostajesz propozycję współpracy, która polega na tym, że przez rok jesteś w ciągłych rozjazdach, to jeśli lubisz wyjeżdżać, to będziesz mogła przyjąć taką propozycję. Jeśli ponad wszystko cenisz sobie stabilizację i bycie w domu, to będziesz mogła z czystym sumieniem odmówić. 
  4. Zadaj sobie pytanie – jak chcesz przeżyć swoje życie i co po sobie zostawić. Czy jakąś pracę, którą wykonywałaś bo musiałaś, czy może życie z pasją, pracę jako osobista stylistka, która miała sens nie tylko dla Ciebie ale setek ludzi którym pomogłaś odkryć swój styl i tym samym siebie?
  5. Codziennie zadaj sobie pytanie – co Cię uszczęśliwia i co uszczęśliwia innych? I zrób to! Być może masz ochotę na nasz kurs „Zostań Osobistą Stylistką” poziom basic lub master, to zrób to! Być może masz ochotę zaproponować swojej koleżance wspólne zakupy albo przegląd szafy, zrób to! Odważ się i zrób to, co podpowiada Ci serce a zdziwisz się czym odpowie Ci świat. 
  6. Pamiętaj, że Twoja wartość jest niepodważalna i nie zależy od oceny innych ludzi. Zawsze bądź po swojej stronie! Gdy popełnisz błąd, to wyciągnij wnioski i idź dalej. Gdy osiągniesz choć mały sukces, to pogratuluj samej sobie i ciesz się z tego, co robisz.
  7. Inwestuj w swoje umiejętności i podwyższaj kompetencje. Stale się rozwijaj i nigdy nie osiadaj na laurach. To będzie podnosić Twoją pewność siebie. Jeśli jeszcze nie widziałaś, to zajrzyj na naszą stronę profesjonalnych ebooków i poszerzaj swoją wiedzę bez wychodzenia z domu. Inwestuj w kursy, czytaj i inspiruj się od innych. Inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja!

Powodzenia!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek