Praca ze SOBĄ – czyli jak uwierzyć w siebie

szkoła stylistek

Spotykam na swojej drodze mnóstwo kobiet. Większość z nich nie wierzy w siebie, we własne możliwości oraz w to, że są wartościowe, mądre i piękne. Ale jak mają uwierzyć w siebie i wiedzieć w jakim kierunku iść, skoro przez większość swojego życia słyszały: jesteś głupia, nic nie warta, nic nie osiągniesz, jesteś zwyczajna, nie godna, pusta, etc…Nie uwierzą, bo takim osobom się nie wierzy.

Dlatego uważam, że zanim podejmiemy się pracy na etacie, we własnej firmie, jako osobista stylistka czy w jakimkolwiek innym zawodzie, to warto wykonać pracę samej ze sobą. Z pomocą terapeuty, coacha, psychologa czy w pojedynkę z dobrą książką jeśli to wystarczy.

Bo jeśli nie wierzę w siebie, nie ufam sobie, to też nie słucham tego, co mówi mi intuicja. Słucham innych, bo sama dla siebie jestem nie godna ufania, słuchania, idę tam, gdzie każą mi iść, robię to, co każą mi robić, postępuję tak, jak wypada.

Piszę tę część w pierwszej osobie, bo ona dotyczyła również i mnie. Szłam przez życie z poczuciem, że jestem nic nie warta. Albo nie podejmowałam działań, a już na pewno nie tych, na których w głębi siebie mi zależało, albo podejmowałam, stawałam do walki tylko po to, aby komuś udowodnić, że dam radę, że jednak jestem coś warta.

Kilka lat temu doszłam do ściany. Wszystko było źle, ale przede wszystkim czułam się bardzo źle sama ze sobą. Zdecydowałam się na pracę z terapeutą, która była najtrudniejszą ale najbardziej wartościową pracą, którą kiedykolwiek miałam.

Zmieniło się bardzo dużo. Umiem już coraz częściej słuchać siebie – bo kocham siebie, wierzę w siebie, słucham siebie. I wiem, że tylko wtedy podejmuję dobre decyzje. Może nawet odwrotnie. Ufam sobie, wierzę w siebie ale zdarza mi się zapomnieć. I to jest sukces, bo zdarza mi się, a nie jest już to codziennością.

Od tego dnia kiedy zaczęłam pracę ze sobą zmieniło się moje życie. Bo zaczęłam słuchać siebie i podejmować decyzje i działania w zgodzie ze sobą z tym co czuję. I tak powstała moja pierwsza firma Jak Być Szczęśliwą Kobietą, wydałam książkę „Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków”, napisałam ebooki, stworzyłam dwa kursy online dla kobiet, jeden stylowy, drugi właśnie o budowaniu wiary we własne możliwości. Otworzyłam też szkołę stylistek New Style Academy, prowadzę szkolenia dla przyszłych stylistek, personal shopper, napisałam kilka branżowych ebooków dla stylistek i moja praca stała się radością, przyjemnością i codziennym życiem w zgodzie ze sobą.

Dlatego uważam, że odkrycie prawdy o sobie i pożegnanie się z ograniczającymi przekonaniami, zagłuszającymi nasz wewnętrzny głos jest taka ważna i taka piękna.

Zobacz inne nasze wpisy na blogu >>>tutaj.

Justyna Krawczyk

Style Coach

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek