Samodyscyplina – jak się jej nauczyć w 5 krokach

szkoła stylistek

Czy potrafisz zmusić się do robienia tego, co powinnaś, wtedy kiedy powinnaś, bez względu na to, czy Ci się chce, czy nie? Czy masz w sobie wystarczająco dużo samodyscypliny, konsekwencji i kontroli?

Możesz mieć wielkie plany i marzenia, ale jeśli nie zaczniesz działać, nie wykażesz się samodyscypliną, to niestety nic się nie wydarzy. Wiesz już, że samo się nic nie zrobi.  Jeśli oczekujesz natychmiastowej gratyfikacji, chcesz efektów od razu, bez wysiłku, bo Ci się należy i już, to nie licz na wielkie efekty i gromkie brawa. Fundamentalnym czynnikiem sukcesu jest samodyscyplina, zdolność do samokontroli, umiejętność zarządzania sobą i zdyscyplinowania samej siebie.

Jak się nauczyć samodyscypliny?

Oto nasze fundamentalne 5 kroków, które powinna znać każda osobista stylistka. 

  1. Zaplanuj swoje działania każdego dnia. Skup się na tym, co najważniejsze, zapisz to na kartce papieru i miej ją zawsze w zasięgu wzroku. Jeśli jest to np. ten sam cel co naszych kursantek należących do Elitarnego Klubu Stylistek EX, to zapisz – stworzenie stylowego kursu online dla swoich klientów. 
  2. Wybierz najlepszy czas na działania. To Ty wiesz kiedy jesteś najbardziej skuteczna i pracujesz najlepiej, najwydajniej i jesteś najbardziej skupiona. Dla jednych będą to godziny wczesno poranne, a dla innych wieczorne. Jeśli planujesz nagrania kursu, to być może godziny wczesno poranne będą najbardziej wskazane na nagrania, bo wtedy jest jeszcze spokojnie i cicho. 
  3. Planuj zadania na krótki i określony czas. Czyli nie od razu na dwie czy trzy godziny, ale zacznij np. od trzydziestu minut dziennie, codziennie. W taki sposób możesz nagrać po jednej lekcji swojego stylowego kursu online dziennie.
  4. Pozbądź się wszelkich rozpraszaczy, czyli posprzątaj biurko, wycisz wszelkie urządzenia i komunikatory, a kawę zrób na ten określony czas w dzbanku, po to, abyś nie musiała zbyt często wstawać i odrywać się od swojego zadania. 
  5. Wyznacz jedno zadanie z jednego obszaru, a jeśli poczujesz, że samodyscyplina wchodzi Ci w krew, to możesz wyznaczyć kolejne zadanie i konsekwentnie je realizować.

Trzymamy za Ciebie kciuki i zachęcamy do słuchania naszych merytorycznych i motywacyjnych przekazów w razie gdyby zabrakło Ci siły, motywacji i samodyscypliny w dążeniu do celu. 

New Style Academy

 

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek