Serce zna odpowiedź – czyli o tym dlaczego warto robić to, co kochasz

szkoła stylistek

Jestem pod ogromnym wrażeniem wywiadu z naszą kursantką szkolenia dla stylistów i projektantów Moniką Reszczyk, projektantką marki Pausa. Uwielbiam takie historie i takie kobiety jak Monika, które mają odwagę żyć po swojemu i tworzyć w zgodzie ze sobą.

Jeśli jeszcze nie słuchałaś tego wywiadu i tej historii, to możesz to zrobić teraz klikając TUTAJ.

Zobacz co Monika mówi o sobie i jak to się stało, że zaczęła robić to, co kocha:

Moja historia, to przede wszystkim wizualizacja największego marzenia od zawsze. Ale żeby je zrealizować, potrzebna była trudna droga, do samej siebie przede wszystkim. Skończyłam studia humanistyczne, potem studiowałam architekturę, przez kilka lat robiłam zupełnie inne rzeczy.
I nagle wydarzył się wypadek, który zmienił życie mojej rodziny. Mąż w śpiączce, a ja z małymi dziećmi i 4 tygodniową córeczką z dnia na dzień musiałam poprowadzić firmę.

Po paru miesiącach sytuacja się w miarę ustabilizowała, ale we mnie coś pękło, powiedziałam sobie stop, pauza, już tak nie dam rady… gdzie ja w tym wszystkim? Gdzie jest czas dla mnie? Zatrzymałam się wtedy i pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, to był ten moment, marzenie z dzieciństwa. Napisałam do znajomej marki odzieżowej spontanicznego maila i rozpoczęłyśmy współpracę. Potem przyszły inne marki, projekty, wspólne realizacje.

Dzieliłam się swoim stylem i poczuciem estetyki i wiedziałam, że to jest to, co kocham, ale nie wierzyłam, że mogę to robić. Ale jak już zaczęłam, to nagle zaczęłam napotykać na swojej drodze ludzi, którzy wzmacniali mnie, budowali, to było takie niesamowite. To był czas dla mnie, o który mamie czwórki dzieci trudno. Tak, to jest moja droga, nie będę dłużej szukać. Po prostu zbuduję ją po swojemu, w swoim stylu, z moimi rozwiązaniami, z dobrymi tkaninami, z moimi inspiracjami, sztuką, designem, prostotą. I tak się dzieje. Pausa, to cała ja. Prosta historia, bo i moja Pausa taka jest.

Sama doskonale znam projekty Moniki i kocham je za jakość, prostotę, surowość i niepowtarzalność. Uwielbiam też samą projektantkę, która jest dla mnie po prostu pięknym człowiekiem. To właśnie dlatego nosząc Jej ubrania czuję się wyjątkowo.

Sama też doskonale wiem, co to znaczy, gdy zaczynamy słuchać siebie, słuchać swojego serca. Od kilku lat jestem i ja na SWOJEJ drodze. Wreszcie posłuchałam SIEBIE i swojego serca i zaczęłam robić to, co kocham. Wszystko zaczęło się 8 lat temu, gdy stworzyłam swoją firmę Jak Być Szczęśliwą Kobietą i i zaczęłam swoją historię zawodową jako Style Coach. Kilka lat temu otworzyłam również szkołę stylistek New Style Academy. Moje życie się zmieniło nie do poznania. Ja się zmieniłam nie do poznania. Mam za sobą setki klientek, metamorfoz, przeglądów szaf, szkoleń dla marek modowych, szkoleń dla stylistek, kilka wydanych ebooków branżowych dla przyszłych oraz obecnych stylistek/personal shopper oraz książkę mojego autorstwa „Jak Być Szczęśliwą Kobietą – 15 kroków„. Tysiące godzin mojego życia, które wykorzystałam robiąc to, co kocham z całego serca. Doskonale czuję to, o czym mówi Monika w naszym wywiadzie. Bo gdy kreujesz w zgodzie ze sobą, podejmujesz decyzje z serca, zaczynasz słuchać siebie, to dzieją się cuda i tworzysz cuda tak jak Monika.

Dlatego wierzę w to, że każda z nas, każdy z nas, ma prawo, a wręcz obowiązek robić to, co kocha z całego serca. Takie życie ma ogromny sens.

Justyna Krawczyk

Style Coach

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek