Sprawdź czy styl „Emily w Paryżu” jest dla Ciebie

szkoła stylistek

Mamy w czym wybierać jeśli chodzi o modowe seriale i filmy. Inspiruje nas między innymi Sex w Wielkim Mieście, Plotkara czy chociażby Emily w Paryżu. Każdy z filmów i jej bohaterki będą nas inspirować nieco inaczej. Carrie postawiła na światowe marki i odwagę w kreowaniu swojego wizerunku. W serialu Plotkara bohaterki noszą dużo biżuterii i akcesoriów są to m.in. masywne naszyjniki, szerokie paski i duże torebki. Natomiast Emily, to klasa i szyk, ale przede wszystkim bardzo dziewczęcy styl. Czym się on charakteryzuje?

O stylach rozmawiamy między innymi na szkoleniu podstawowym Zostań Osobistą Stylistką, dlatego, że jest to jeden z kluczowych elementów budowania wizerunku. Najpierw diagnozujemy sylwetkę, potem określamy typ kolorystyczny, a następnie obieramy kierunek stylistyczny. Może to być styl klasyczny, romantyczny oraz wyrazisty czy awangardowy. I to właśnie Emily jest naszą inspiracją, reprezentantką stylu romantycznego. Charakteryzuje się on między innymi kolorowymi stylizacjami, które nosi z wdziękiem i lekkością.

Styl romantyczny wyróżnia się również dużą ilością zwiewnych materiałów, tiuli, falbanek, czy koronek. Stawia na kolorową biżuterią i tę w kształcie serduszek, motyli czy kwiatów.

Pojawiają się w nim bufki, falbanki, guziki i ozdobne wykończenia. Styl romantyczny oznacza też noszenie dziewczęcych spódnic i sukienek. Ten styl stroni od męskich inspiracji, spodni i stylu militarnego. Kobiety, które wybierają ten styl często są subtelne i delikatne, wzruszają się na filmach, lubią poezję, sztukę i muzykę. Czy jesteś jedną z nich?

Pamiętaj, że moda to tylko inspiracja. Nie staraj się być kimś innym, bo najcenniejsze co masz, to Ty.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Zdjęcia: Serialowa.pl

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek