Stylistka przygotowana na zakupy z klientką – 5 najważniejszych kroków

szkoła stylistek

Oczywiście, że będziemy mówić też o trendach i o tym wszystkim, co powinna wiedzieć każda Osobista Stylistka. Powiemy jednak też o tym, czego się nie spodziewasz, szczególnie jeżeli jesteś początkującą Personal Shopper. Bo zakupy z klientką, to nie tylko przyjemność ale też praca, kilometry w nogach i pełna koncentracja na pracy do wykonania.

Dlatego na naszej liście znajdują się kolejno:

Woda to podstawa życia

Koniecznie zabierz ze sobą butelkę wody. Nie dopuszczaj do odwodnienia i tym samym spadku formy, tylko dlatego, że jesteś w pracy. Na początku spotkania ustal ze swoją klientką, że będziecie robić przerwy na kawę, toaletę i lunch. Ona z całą pewnością też to doceni.

Przekąska ratująca życie

Wielokrotnie zdarza się tak, że zakupy tak nas wciągają, że nie wiadomo kiedy i jak, mija czwarta czy piąta godzina wspólnych zakupów. Pora lunchowa już w pełni a kolejki do restauracji ogromne. Wtedy warto mieć  przy sobie zdrowe przekąski, orzechy czy owoce, które w takich sytuacjach ratują nam życie. To sposób na przetrwanie i przeczekanie pory lunchowej. Zdarza się, że na wspólny posiłek idziemy już po zakończonych zakupach, żeby celebrować wspólnie sukces.

Kim jest Twoja klientka

To musisz wiedzieć wcześniej. Szczególnie jeśli jedzie do Ciebie z innego miasta i nie ma czasu na jedno spotkanie zapoznawcze przy kawce a potem na zakupy. Jeśli chcesz dobrze przygotować się na spotkanie, to wypytaj klientkę przez telefon, bądź prześlij jej ankietę z pytaniami, aby dowiedzieć się jakie ma potrzeby, preferencje, jaki nosi rozmiar i jaki ma budżet na zakupy. Poproś również o aktualne zdjęcie, abyś mogła wstępnie ocenić jej urodę i zweryfikować noszony przez nią rozmiar.

Sprawdź, co piszczy w sklepach

Bo kolekcje zmieniają się z dnia na dzień. I sukienka, którą wczoraj widziałaś w Zarze po prawej stronie od wejścia, następnego dnia wcale nie musi tam wisieć. Warto więc, abyś jako profesjonalna Osobista Stylistka przed spotkaniem zrobiła rundkę po sklepach i zweryfikowała, co jest dostępne i gdzie zabierzesz swoją klientkę.

Pozytywne nastawienie

Już wiesz, że nasza szkoła New Style Academy wyróżnia się na rynku tym, że łączy stylizację z psychologią pozytywną. Takie było założenie od początku, bo wierzymy, że tylko głęboka zmiana ma sens. Ubrania i piękny wygląd, to fantastyczny początek i motor napędowy do większych zmian. Bo gdy wyglądamy dobrze, czujemy się dobrze. Stajemy się pewniejsze siebie i bardziej otwarte na świat. Także nastaw się na dawanie, wzmacnianie i wspieranie swojej klientki, bo ona potrzebuje tego dużo bardziej niż nowej sukienki. Połącz te dwie umiejętności a staniesz się najlepszą Stylistką na świecie!

Powodzenia!

New Style Academy

 

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek