Sylwetki kobiece – czym się różnią?

IMG_0459

Są tacy Styliści na świecie, którzy posługują się setką sylwetek kobiecych. Są też tacy, którzy nie posługują się żadnymi wyznacznikami tylko pracują z kobietami lub też z mężczyznami indywidualnie.

Zgadzam się z tym, że do każdego należy podejść indywidualnie natomiast fajnie mieć się do czego odnieść. No bo pracując jako Style Coach (Osobista Stylistka + Life Coach w jednym) mam za zadanie nie tylko dobrze ubrać osobę, która się do mnie zgłasza ale też nauczyć ją radzić sobie samej.

W naszej szkole Stylistek New Style Academy, uczymy 7 różnych sylwetek damskich i 3 męskich. Nie oznacza to jednak, że jeśli pracujemy z sylwetką „Zmysłowe Biodra” to każdą kobietę o szerszych biodrach będziemy ubierać tak samo. Jest to pewien wyznacznik i kierunek, którzy należy dobrać ale do każdej klientki należy podejść indywidualnie.

Bo każda z nas jest inna. Liczy się wzrost, długość szyi, owal twarzy i cała reszta, która jest po prostu różna. Ale kierunek jest ważny, bo pomaga nie tylko nam Personal Shopper-kom ale też klientkom, które powinny wyjść z wiedzą i pewnością, że następnego dnia poradzą sobie same.

Jak więc wyglądają sylwetki i czym się różnią?

Warto zacząć od tego, że każda ma piękna nazwę. To nie jest przypadek ani fanaberia. To refleksja na temat tego, jak kobiety reagują na określenie – jabłko, słup albo dzwon. No nie reagują najlepiej dlatego też stworzyliśmy sylwetki, które nie tylko są piękne ale też mają piękne nazwy.

Jak je rozpoznać?

Ramiona Venus – to sylwetka charakteryzująca się szerszymi ramionami od bioder. Sylwetka ta ma zazwyczaj większy kobiecy biust. Biodra są wąskie i mało widoczne. Aby nadać sylwetce właściwych proporcji,  należy dobierać ubrania, które dodadzą objętości biodrom, aby zrównoważyć ramiona np. zakładając spodnie z szerokimi i wystającymi kieszeniami, bądź rozkloszowane spódnice.

Marilyn Monroe – to sylwetka proporcjonalna powszechnie znana jako klepsydra. Ta sylwetka jest uznawana za idealną i do niej powinny dążyć wszystkie kobiety. Biodra są tej samej szerokości co ramiona, talia jest bardzo wyraźna. Kobiety o tej sylwetce mają nadmiar zakupowych możliwości, ponieważ całe mnóstwo ubrań będzie leżeć na niej idealnie. Warunkiem udanych zakupów jest wybieranie ubrań, które nie zakryją dekoltu i talii.

Zmysłowe biodra – to często kłopotliwa sylwetka, niedoceniana przez kobiety. Charakteryzuje się pięknymi, okrągłymi biodrami, które są szersze niż ramiona. To sylwetka, którą cieszy się między innymi piękna Jennifer Lopez. Aby nadać sylwetce idealnych proporcji, należy dodać objętości w ramionach ale nie zakrywać bioder bo one są ogromnym atutem sylwetki. W tym przypadku idealne będą marynarki z poduchami, bluzki ze zdobieniami na ramionach oraz proste spodnie.

Super Sporty – ta figura potrzebuje dodania odrobiny kobiecości. Charakteryzuje się brakiem talii i krągłości. Ta sylwetka to szczęściara bo nie musi się obawiać pięknych zdobień, dodających objętości ubrań czy żabotów. Powinna ona sięgać po sukienki mocno podkreślające talię – zdobieniami bądź paskiem.

Okrągłe Słońce – figura ta ma okrągłe kształty w szczególności brzuch. Nie oznacza jednak, że ta sylwetka nie jest atrakcyjna (idealnym przykładem jest Magdalena Gessler). Ta sylwetka powinna unikać obszerności, wzorów oraz przezroczystych i cienkich materiałów. Powinna sięgnąć po kolorowe topy i zwiewne bluzki głębokim dekoltem oraz buty na solidnym obcasie.

Skrzydła Anioła –ta sylwetka charakteryzuje się tym, że ramiona i biust, nie mają istotnych różnic. Brzuch i biodra są nieco węższe a nogi często są szczupłe i zgrabne. Posiadaczką tej pięknej sylwetki jest między innymi Darota Wellman. Dla tej wyjątkowej sylwetki idealne będą zwykłe topy bez zbędnych ozdób, bluzki z dekoltem oraz sukienki z wbudowanym wzmocnieniem talii.

Słodka Mandarynka – ta zmysłowa figura charakteryzuje się szerszymi biodrami od ramion oraz mocnymi udami. Jedną z kobiet, która może poszczycić się tą sylwetką jest Kim Kardashian. Dla tej sylwetki idealne będą proste sukienki mocniej zabudowane u góry. Taka sukienka doda objętości węższym ramionom i zakryje mocne uda.

Najważniejsze – każda sylwetka jest piękna. Trzeba tylko nadać jej odpowiednich proporcji!

Jeśli jesteś absolwentką naszej szkoły stylistek lub też należysz do Elitarnego Klubu Stylistek EX możesz pobrać sylwetki, klikając na zdjęcie i wybranie opcji – zapisz jako – i zapisać je na swoim komputerze. Pamiętaj proszę, aby dokument nie zmieniał swojej formy i zawsze był podpisany New Style Academy.

Uściski!

Justyna Krawczyk

Style Coach

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek