Warto dbać o swój wizerunek – 3 ważne powody

woman-804068_1280

Powodów zapewne jest znacznie więcej, ale dziś nasuwa mi się kilka najważniejszych przyczyn. Pracuję z kobietami od wielu lat, obserwuję ich przemiany. Jak Style Coach (Osobista Stylistka i Life Coach w jednym) zmieniam ich wizerunek ale również pracuję nad ich samooceną. Do szkoły Stylistek, którą otworzyłam z miłości do tego, co robię zgłasza się mnóstwo kobiet. Szkolenie „Zostań Osobistą Stylistką” jest interesujące nie tylko dla tych osób, które chcą pracować w zawodzie osobistej stylistki, ale również dla tych, które chcą po prostu zrobić coś dla siebie.

Jakie są zatem najważniejsze powody dla których warto dbać o swój wizerunek?

Bo Ty jesteś ważna

Ubranie to nic wielkiego ani super ważnego. No chyba, że mówimy o ubraniu, które masz założyć Ty. Ma Ciebie ochronić przed zimnem, przed nagością ale też sprawić, że poczujesz się dobrze. To tak jak piękne wnętrza, pyszne jedzenie. To elementy dodatkowe w Twoim życiu, które mogą sprawić, że poczujesz się komfortowo, że poczujesz się lepiej. Ubranie jest tu również po to, abyś czuła się wyjątkowo. Bo jesteś wyjątkowa, więc warto robić dla siebie wyjątkowe rzeczy. Z miłością traktować siebie każdego dnia. I dawać sobie wszystko to, co najlepsze. Piękne kolory, idealnie pasujący fason, sukienka w której czujesz się piękna. To właśnie takie rzeczy powinnaś sobie dawać codziennie, a nie na wielkie okazje.

Bo czujesz się pewniej

Zapewne znasz takie uczucie kiedy brakuje Ci pewności siebie. Wiary w to, że jesteś wyjątkowa. Ubranie może to zmienić, sprawić, że poczujesz się lepiej, pewniej, atrakcyjniej. To metamorfoza wizerunku bardzo często jest motorem napędowym do większych zmian. Kiedy czujemy się pewniej, to zaczynamy nabierać odwagi na to, aby zacząć zmieniać w życiu to, co naprawdę jest dla nas ważne. Niestety rzadko kiedy sama zmiana wyglądu może sprawić, że zaczniemy wierzyć w siebie. Ubrania nie mają aż tak wielkiej mocy. Ty ją masz. I jeśli wiesz, jeśli czujesz, że brak Ci świadomości tego, kim jesteś naprawdę, brak Ci wiary w to, że jesteś wspaniała, mądra i piękna, to warto postawić na kogoś, kto pomoże Ci to odkryć.

Bo kochasz siebie

Dbanie o siebie i o swój wygląd, to dobra zabawa ale też komunikacja. Możesz zyskać lepszy nastrój, więcej energii i chęci do pracy i działania, większą pewność siebie, więcej możliwości ale też więcej miłości do siebie. Wiem jak to brzmi. Zapewne pompatycznie i przesadnie. Może o tak. Ale wiem jedno. Jest mnóstwo sposobów na to, aby uczyć się kochać siebie, aby budować swoją samoocenę, aby każdego dnia sprawiać, że poczujesz się choć odrobinę lepiej. Dbanie o to, jak wyglądamy może sprawić cuda. Ponadto w ten sposób budujesz również swój odbiór i zaufanie wśród innych. Wizerunek to również komunikat. Jeśli jesteś dobrze ubrana i zadbana, to zapewne ktoś pomyśli, że świetnie sobie radzisz, jesteś dobrze zorganizowana i szanujesz siebie. Tym samym wzbudzisz też większy szacunek do siebie wśród innych.

Znasz inne powody dla których warto dbać o swój wizerunek?

Koniecznie skomentuj ten wpis na naszym fanpage.

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk

Style Coach


Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek