Za co pokochają Was klientki

szkoła stylistek

Często spotykamy się z opinią, że kobiet, które pracują w zawodzie personal shopper jest bardzo dużo i w związku z tym konkurencja też jest duża. Obawy są duże szczególnie jeśli decydujemy się na zmianę zawodu po jakimś czasie, czyli uważamy, że jest za późno. Strach jest wielki, a wątpliwości jeszcze więcej, ale my wiemy, że warto słuchać głosu swojej intuicji. Mimo strachu, niepewności (bo co jest pewne?) i trudnych początków.

Za co pokochają Cię Twoje klientki i co sprawi, że zawsze będziesz się wyróżniać?

  • Profesjonalizm i wiedza – czyli merytoryczne podejście do zawodu osobistej stylistki. Także wybierz zgodnie z intuicją najlepsze szkolenie dla stylistek i zawsze poszerzaj swoją wiedzę. Tylko talent w połączeniu z wiedzą daje Ci fundamenty, dzięki którym możesz osiągnąć wszystko to, o czym marzysz.
  • Słuchaj swoich klientów, bądź empatyczna i wyrozumiała. Twoja wiedza i naturalne wyczucie są bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, abyś uszanowała indywidualność osoby, która się do Ciebie zgłasza.
  • Bądź autentyczna i nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Uwierz mi, jesteś jedyna w swoim rodzaju i już dość udawania kogoś kim nie jesteś, tylko po to, aby spełnić oczekiwania innych. I tak nie spełnisz oczekiwań wszystkich dookoła, więc pora zaufać sobie i temu, że taka jaka jesteś, jesteś wystarczająca! Pora słuchać siebie i robić to, co kochasz!
  • Bądź otwarta i pełna akceptacji dla osoby, która Ci zaufała. Ocena czy krytyka to nic dobrego. Podkreślaj to, co w danej osobie jest najlepsze i spraw, aby spotkanie z Tobą było miłym i inspirującym wspomnieniem, a nie udręką i stresem. Używaj słów mocy wszędzie gdzie to tylko możliwe!
  • Ucz, edukuj swoje klientki tak, aby następnego dnia mogły poradzić sobie ze stylem same. Nie obawiaj się, że nie wrócą, bo z całą pewnością polecą Cię innym i wkrótce przybędzie Ci klientek, które wypełnią Twój kalendarz.

Bądź sobą i rób to, co kochasz!

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek