Zaglądamy do szafy… Agaty Bauman z marki KOIKO

szkoła stylistek

Zapraszamy Cię do naszego cyklu rozmów z wyjątkowymi kobietami ze świata fashion, projektantkami, właścicielkami marek modowych, czy butików. Zaglądamy do ich szaf, a dzięki temu możemy poznać bliżej to, co drzemie w ich sercach… Dziś – Agata Bauman, zjawiskowa właścicielka i projektantka marki KOIKO, uchyli nam drzwi do swojej garderoby i przybliży wyjątkowość swojej marki.

1. Stań przed swoją szafą/garderobą i to, co widzisz, nazwij tytułem filmu oraz piosenki. Dlaczego właśnie te tytuły najtrafniej przedstawiają to, co widzisz? 

KOIKO – „Pieśń Duszy” – Tworzę odzież ręcznie malowaną która przedstawia wizerunki kobiet z kolczykami. Każda kobieta ma jedno zamknięte oko. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Kiedy maluję je jako zamknięte, kształty, które maluję odzwierciedlają wnętrze każdej kobiety – to co w jej duszy gra, natomiast kolory, których używam opisują emocje każdej z nich.

2. Bez jakiego koloru nie wyobrażasz sobie swojej szafy i siebie? Czy od zawsze lubisz ten kolor?


Od dziecka uwielbiam kolor turkusowy i w tym kolorze tworzę najwięcej wizerunków KOIKO. Myślę, że ten kolor dużo mówi o mnie oraz o osobach które wybierają malowidła właśnie w tej kolorystyce . W literaturze psychologowie charakteryzują ludzi, którzy lubią turkus w następujący sposób:

Miłośnicy akwamarynowych odcieni są bardzo przyjaźni, otwarci w komunikacji. Wiedzą, jak prowadzić rozmowę w żywy i ciekawy sposób. Zawsze przyciąga ich niezwykłe myślenie. Są bardzo uczciwi i zawsze starają się mówić i działać z serca. Interes własny i zysk są im obce. Wręcz przeciwnie, u takich ludzi często przeważają cechy, jak wrażliwość i troska o innych, empatia i współczucie. Osoby preferujące turkus obdarzone są bardzo silną intuicją.

Najczęściej są to osoby kreatywne. Są wrażliwi w postrzeganiu sztuki i piękna, bardzo lubią naturę.

Znaczenie koloru turkusowego związane jest z relaksującym i orzeźwiającym oceanem stąd i znaczenie samego koloru odnosi się do tego, co odświeżające i uspokajające. Turkus to kamień komunikacji. Zachęca do entuzjazmu, inspirując do powstawania nowych projektów , wydobywa nieodkryte zdolności artystyczne.

3. Gdybyś mogła zamienić się z kimś garderobą, to kto by to był? Jaga Hupało, Angelina Jolie.

4. Ikona stylu/mody, z którą chętnie wybrałabyś się na zakupy to…? Jak wyżej – z Jagą Hupało i Angeliną Jolie.

5. Trend, który według Ciebie modny jest zawsze to…?  Odzież, w której każdy z nas czuje się sobą.

6. Twoje największe modowe odkrycie ostatnich miesięcy to…? Moim obecnym modowym odkryciem jest Gosia Baczyńska.

7. Czego na pewno byś nie założyła (choć nigdy, nie mów nigdy haha)? Sukienka Syrenka 😊

8. Najtańsza i najdroższa Twoja modowa perełka…? 

U mnie najtańszą modową perełką jest ręcznie malowany plecak KOIKO- 50 zł.

A najdroższą – ręcznie malowana sukienka KOIKO- 220 zł.

9. Ubrania, buty, dodatki najczęściej kupujesz… (gdzie/jakie sklepy, marki)? Noszę moją ręcznie malowaną odzież KOIKO, gdy mam ochotę wyróżnić się z tłumu i założyć coś artystycznego

Kupuję w komisach i second hand’ach – lubię rzeczy w niższej cenie, dobrej jakości i oryginalne. Podoba mi się pomysł kupowania ubrań z drugiej ręki – Zero Waste.

Ale także podoba mi się styl odzieży ZARA, H&M, Sinsay.

10. Twoja ulubiona marka modowa to…

 

Oczywiście KOIKO, co oznacza KOBIETA I KOLCZYK. To artystyczna marka odzieży i dodatków ręcznie malowanych. Inspirowane są emocjami i naturą kobiety.

11. Gdybyś miała do załatwienia bardzo ważną sprawę i potrzebowałabyś dodać sobie pewności, siły i dobrej energii, to co byś na siebie założyła? Jakie ubranie, dodatki miałabyś na sobie? Czy masz takie swoje niezawodne ubranie MOCy? Kiedy chcę dodać sobie pewności siebie i dobrej energii zawsze zakładam coś w kolorze czerwonym – może być to czerwona sukienka lub koszula z zawiniętym do łokcia rękawem – w takiej stylizacji jestem gotowa zdobywać świat 😊

12. W dniu, kiedy „nie masz co na siebie włożyć” – co mimo wszystko ubierasz? Zakładam jedną z moich koszulek KOIKO, na to prosta marynarka i czarne spodnie oraz trampki.

13. Pamiętasz w co byłaś ubrana podczas najszczęśliwszej lub najbardziej zaskakującej sytuacji w życiu? Moją najszczęśliwszą sytuacją w życiu był mój dzień ślubu, zatem byłam w sukni ślubnej…

14. Gdybyś mogła spakować tylko 3 rzeczy ze swej garderoby to co by to było i dlaczego właśnie to? Mamy już jesień, zatem zabrałabym ciepłą kurtkę, wygodne spodnie i bluzę KOIKO.

15. Zdradzisz nam informację w co jesteś ubrana w momencie, w którym odpowiadasz na te pytania? 🙂 Mam na sobie czarną sukienkę w kolorowe kwiaty. Sukienka jest bawełniana  z rękawami zawiązanymi na kokardę, jest rozkloszowana w kolano.

16. Jaki jest Twój ulubiony cytat związany z modą? Nie ma w ludziach nic bardziej powszechnego jak chęć bycia wyjątkowym…

17. Co zainspirowało Cię do założenia własnej marki modowej? Nazwę i tożsamość marki wymyśliłam w 2015 roku kiedy to wróciłam z kursu arteterapii na którym nauczyłam robić kolczyki techniką quillingu. Bardzo podobały mi się kolczyki które zrobiłam i wtedy nazwa sama wpadła mi do głowy- KOIKO to skrót od słów Kobieta i Kolczyk. Wiedziałam, że chcę malować kobiety z kolczykami z całego świata na koszulkach. Nazwa miała też przypominać japońskie imię, ponieważ sama mam skośne oczy i lubię kulturę japońską.

18. Jakie jest główne przesłanie i misja Twojej marki? Marka KOIKO powstała z miłości do emocji, tych pięknych i wzniosłych jak radość, zwycięstwo, szczęście, spełnienie  ale również tych trudnych jak smutek, wstyd, zwątpienie, gniew czy lęk. Za pomocą malowanych wizerunków chcę uchwycić piękno i godność każdej kobiety – dlatego używam barw złota, srebra czy miedzi. Lubię przedstawić kobiety jako boginie, księżniczki czy wojowniczki. Moje ubrania mówią o tym, że każda z nas ma swoją drogę, swoje marzenia, czasem przeciwności, ale nie brakuje nam siły aby stanąć po swojej stronie i spełniać się w każdej życiowej roli.

19. Co chcesz powiedzieć każdej kobiecie, która to przeczyta? Jesteś Wyjątkowa

Jesteś Piękna

Jesteś Mądra

Zawsze.

20. Gdzie najczęściej można Cię spotkać i jakie są Twoje miejsca w Internecie? Znaleźć mnie można na Facebooku, Instagram

Sklep internetowy www.koiko.eu oraz YT KOIKO KOBIETA I KOLCZYK

Dziękuję i do zobaczenia
Agata Bauman

I my dziękujemy za tę wspaniałą rozmowę.

Wioleta Malawska, New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek