10 najlepszych porad dotyczących stylu dla kobiet

szkoła stylistek

Jako kobiety mamy tak wiele na głowie, między wymogami macierzyństwa a ograniczeniami czasowymi naszej kariery, ubieranie się w sposób, który sprawia, że czujemy się zarówno pewnie jak i stylowo, wydaje się nieosiągalnym celem. Ale tak na szczęście nie jest!

Czy zauważyłaś, że są kobiety, które wyglądają zawsze na zadbane i świetnie ubrane? Masz wrażenie, że sposób w jaki się ubierają przychodzi im naturalnie, a to, co wydaje Ci się niemożliwe wygląda na wrodzoną umiejętność, którą posiadają. Prawda jest taka, że dla tych kobiet moda ma znacznie mniej wspólnego z ukrytym talentem i jest znacznie bardziej oparta na wiedzy, co dla nich działa i przestrzeganiu kilku zasad przewodnich o których mówimy podczas naszych szkoleń dla osobistych stylistek. Opracowują one strategię dla swojego osobistego stylu tak, aby większość zgadywanek została wyeliminowana od razu, a ubieranie się rano było proste jak bułka z dżemem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądać bardziej stylowo bez konieczności inwestowania w zupełnie nową garderobę, to zdradzę Ci, że sekret kryje się w kilku kluczowych zasadach. Przewiń w dół, aby znaleźć 10 najlepszych wskazówek dotyczących stylu dla kobiet, które działają niezależnie od rozmiaru, budżetu lub estetyki, które pomogą Ci ujarzmić garderobę i wyeliminować zamieszanie związane z tym, w co się ubrać.

1.Zdecyduj jak chcesz pokazać się światu

Pierwszym krokiem w budowaniu stylu jest budowanie treści przekazu. Pomyśl o tym jako o swoim osobistym brandingu – zewnętrznym opakowaniu, które dokładnie pokazuje światu, kim jesteś w środku i podkreśla Twoje najsilniejsze cechy. Zacznij od zadania sobie pytania, jak chciałabyś być postrzegana przez osoby, z którymi się kontaktujesz. Wybierz słowa, które oddadzą żywy obraz mentalny tego, w jaki sposób chcesz się reprezentować. Przymiotniki, takie jak: mocny, współczujący, wyrafinowany i inteligentny, stanowią miarę do oceny Twojego obrazu, dlatego ważne jest, aby był jak najbardziej przejrzysty i zwięzły. Kiedy po raz pierwszy rozpoczynamy proces stylizacji osobistej z nowym klientem, jest to pierwszy krok, od którego zaczynamy. Zanim dowiesz się jak będzie wyglądać Twoje ubranie, musisz jasno przekazać swoje przesłanie. Pamiętaj, że zawsze kierujesz swoją osobistą narracją, niezależnie od tego, czy jesteś tego świadoma, czy nie. Więc co chcesz, aby powiedział Twój styl o Tobie?

2. Bądź autentyczna

Ubrania, które nosisz, są przedłużeniem tego, kim jesteś. Powinny więc wzmacniać Twój wizerunek i być wyrazem twojego prawdziwego ja. Oznacza to, że nie należy wciskać stóp w 10 – cio centymetrowe szpilki, które wymagają godzinnego masażu stóp na koniec dnia pracy. Noś ubrania w których czujesz się sobą. Jeśli nie masz pewności jak się w czymś czujesz, to zrób test autentyczności, zadając sobie 3 proste pytania: Czy ten strój będzie wygodny? Czy rozpoznaję siebie w lustrze, czy staram się być kimś, kim nie jestem? Czy ta odzież sprawia mi radość i czy jestem podekscytowana, że mogę ją nosić? Jeśli odpowiesz tak na wszystkie 3 pytania, możesz iść! Jeśli nie, poszukaj innej opcji.

3. Kupuj ubrania dopasowane do swojej sylwetki

Zrozumienie kształtu swojego ciała jest kluczem do osiągnięcia wspaniałego wyczucia osobistego stylu. Kiedy wiesz, które kroje najlepiej pasują do Twojego ciała, eliminujesz wiele zamieszania wokół tego, w co się ubrać i szafy wypełnionej nienoszonymi ubraniami. Jedną z najlepszych porad stylistycznych dla kobiet jest nauka opanowania równowagi. Jeśli masz więcej centymetrów na dole sylwetki, sztuczka polega na tym, aby to zrównoważyć, dodając więcej objętości na górze sylwetki.

4. Kupuj ubrania w swoim kolorze

Analiza kolorystyczna, to jedna z podstawowych umiejętności każdej osobistej stylistki. Musisz wiedzieć jakie kolory do Ciebie pasują i sprawiają, że wyglądasz pięknie. To, że przyszła jesień naprawdę nie oznacza, że masz nosić brązy i beże jeśli jesteś typem chłodnego lata. Źle dobrany kolor może sprawić, że będziesz wyglądać na starszą i chorą, a dobrze dobrany kolor może sprawić, że będziesz lśnić.

5. Wiek, to tylko cyfra

Jeśli chodzi o odzież, to termin „odpowiednio do wieku” jest nieodpowiedni, jeśli nie całkowicie przestarzały. Nakaz poddania się spokojniejszemu, bardziej kontrolowanemu obrazowi wraz z wiekiem sugeruje, że fajny wygląd ma ograniczony czas. Bycie kobietą jest wystarczającym wyzwaniem, więc warto nie utrudniać sobie życia. Jak wszystko w modzie, najważniejszym elementem jest to, jak się czujemy i co robimy, by podnieść naszą pewność siebie. Być może sposób w jaki ubierałyśmy się po dwudziestce, nie jest czymś, co chcemy odtworzyć po czterdziestce, ale to nie znaczy, że nie wolno nam być tak samo zakochanym w ubieraniu się jak wtedy, gdy byłyśmy młodsze. Niezależnie od wieku wybieraj styl, który sprawia, że czujesz się dobrze, eksperymentuj z modą i wiedz, że jako kobieta masz prawo być tak stylową, jak tylko chcesz.

6. Planuj swoje stylizacje z wyprzedzeniem

Poranki bywają stresujące i wymagające, zwłaszcza jeśli masz dzieci i wczesne spotkania. Tak jak planujesz posiłki, możesz również planować stroje, aby nie szukać gorączkowo czegoś do noszenia na ostatnią chwilę. Tak prosta strategia, jak wybór stylizacji poprzedniego wieczoru, może oszczędzić Ci nieoczekiwanej sytuacji awaryjnej w godzinach porannych. Zadbaj więc o swój komfort i przygotuj się na podbój świata dzień wcześniej.

7. Wygoda jest ważniejsza niż moda

Jeśli jesteś rozdarta między stylem a wygodą, zawsze wybieraj to, co najlepsze. Kiedy czujesz się niekomfortowo lub w jakikolwiek sposób ograniczona, nie jesteś w stanie emanować swoim pięknem i swoją mocą. Stare powiedzenie, że piękno to ból, nie jest rzeczywistością, której powinniśmy ulegać. Jako kobiety łączymy karierę z wychowaniem dzieci i życiem rodzinnym. Ostatnią rzeczą o którą musimy się martwić, jest spędzenie 8-godzinnego dnia pracy w sukience, która wysysa z nas życie lub w dżinsach, które wydają się zbyt ograniczające.

8. Znajdź swoją inspirację

Studiowanie pracy tych, którzy już opanowali daną umiejętność jest przydatnym miejscem do rozpoczęcia nauki czegoś nowego. Kiedy zaczynasz określać ramy swojego poczucia stylu, pomocne jest czerpanie inspiracji od innych. Niezależnie od tego, czy są to celebryci, politycy, bohaterowie telewizyjni czy współpracownicy, stwórz listę osób, które uważasz za dobrze ubrane. Jasne określenie od kogo chcesz się inspirować pomoże Ci lepiej określić to, jakie są Twoje preferencje.

9. Musisz nauczyć się kupować z głową

Aby robić skuteczne zakupy musisz mieć plan i spisaną konkretną listę potrzeb. Zrób listę rzeczy, których brakuje w Twojej obecnej garderobie, aby jasno określić czego szukasz, kiedy dotrzesz do centrum handlowego. Możesz również zaplanować sklepy do których chcesz się wybrać oraz zaplanować budżet. W ten sposób nie stracisz godzin na bezsensownym chodzeniu po sklepach i nie skończy się to poczuciem straty czasu i pieniędzy.

10. Nie kupuj dopóki nie masz absolutnej pewności, że znalazłaś ideał

Jeśli zastanawiasz się nad zaletami i wadami zakupu danej rzeczy lub przekonujesz się, że jest to najodpowiedniejsza opcja w sklepie, najprawdopodobniej nie będzie tego nosić. Właśnie w ten sposób w naszej szafie wisi wiele ubrań z metkami z cenami. Jeśli nie masz pewności co do wyboru, to poproś sprzedawcę, aby odłożył tę rzecz dla Ciebie. Jeśli nie możesz przestać o tym myśleć po dwóch dniach, wróć i spróbuj ponownie ze świeżym spojrzeniem. Jeśli nadal kochasz tę rzecz, śmiało kupuj. W tym momencie nie będzie to zakup pod wpływem impulsu.

A jeśli jeszcze nie wiesz jak moda i styl mogą odmienić Twoje życie, to koniecznie kliknij tutaj i czytaj.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek