3 kluczowe umiejętności Osobistej Stylistki

szkoła stylistek

Zacznę od tego, że każda osobista stylistka powinna przede wszystkim chcieć nią być. Bo to Ty decydujesz o tym, co chcesz w życiu robić i co sprawia, że niemalże fruwasz nad ziemią. Dopiero potem zaczynasz się uczyć i stajesz się profesjonalną Personal Shopper. Nasza szkoła stylistek daje różne możliwości edukacji i nauki. Możesz przyjechać na nasze stacjonarne szkolenie „Zostań Osobistą Stylistką” w Warszawie, możesz też uczyć się podczas kursu online, który stworzyliśmy dla wszystkich tych osób, które nie mogą przyjechać do stolicy lub po prostu lubią się uczyć w ten sposób, ale możesz również skorzystać z oferty szkolenia indywidualnego, czyli na szkoleniu poświęcamy uwagę tylko Tobie.

Która opcja jest najlepsza dla Ciebie wiesz przede wszystkim Ty. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy w wyborze opcji szkoleniowej, chcesz dopytać o szczegóły, to skontaktuj się z nami. O tym jakie są główne zalety zawodu osobistej stylistki, możesz przeczytać we wpisie tutaj, jeśli nadal się zastanawiasz czy to praca dla Ciebie.

Jakie są więc kluczowe umiejętności każdej osoby, która chce pracować jako osobista stylistka?

Oto one:

  1. Musisz umieć słuchać – to bardzo ważne. Jeśli chcesz stworzyć wizerunek spójny z osobą, która się do Ciebie zgłasza, to najpierw warto, abyś dowiedziała się kim ta osoba jest, jakie ma upodobania, przyzwyczajenia, przekonania. Jak żyje, co lubi, czym się zajmuje, jakie ma pasje i na czym jej zależy. Jeśli chcesz prowadzić szkolenia wizerunkowe dla firm, to również podczas spotkań z osobami decyzyjnymi warto umieć słuchać, aby poznać oczekiwania i potrzeby innych. Jeśli chcesz wiedzieć co musi wiedzieć każda osobista stylistka, aby prowadzić szkolenia z dress codu przeczytaj nasz wpis na blogu tutaj.
  2. Zanim zabierzesz się za kreowanie wizerunku osoby, która się do Ciebie zgłosiła musisz wiedzieć jaką ma sylwetkę. Może się zdziwisz, ale to jest kluczowa umiejętność każdej osobistej stylistki. Bez wiedzy na ten temat nie będziesz wiedziała jakie fasony wybrać osobie z którą pracujesz. Tych podstaw uczysz się na naszym szkoleniu „Zostań Osobistą Stylistką” poziom basic zarówno w wersji stacjonarnej jak i online.
  3. Diagnoza typu kolorystycznego, to równie ważna umiejętność jak diagnoza sylwetki. Bo musisz wiedzieć jakie dobrać kolory osobie, która się do Ciebie zgłasza, aby wyglądała pięknie, aby jej uroda stała się wyraźniejsza, aby kolory sprawiały, że jej cera nabierze blasku, a oczy staną się wyraźne. To oto przecież chodzi. O zmiany na lepsze.

A teraz pytanie do Ciebie. Czym się różni analiza kolorystyczna kobiet od mężczyzn? Wiesz?

Pozdrawiam i zapraszam,

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek