5 głównych zalet w pracy Osobistej Stylistki

szkoła stylistek

Jestem pewna, że jest ich znacznie więcej ale myślę, że każda z nas może zrobić swoją własną listę plusów, zalet i korzyści pracy w tym zawodzie. Każda Osobista Stylistka, która zaczęła swoją przygodę w tym zawodzie wie najlepiej, za co ją kocha i za co ją ceni.

Nie jesteś pewna czy zawód Osobistej Stylistki jest dla Ciebie? Przeczytaj nasz artykuł „Kto może zostać Osobistą Stylistką„.

Jakie największe korzyści widzę ja? Oto moja lista:

  1. Robisz to, co kochasz i to daje Ci radość

Doskonale pamiętam czasy, kiedy pracowałam w różnych firmach i zajmowałam się różnymi rzeczami. Logistyką, administracją, a nawet flotą samochodową. Niestety żadna z tych rzeczy nie napawała mnie dumą, ani też przyjemnością. Uważam jednak, że wszystko to, było mi potrzebne do tego, aby dziś być w miejscu w którym jestem. Co więcej praca w korporacji wiele mnie nauczyła. Odbyłam niezliczoną ilość szkoleń, zarządzałam zespołem fantastycznych ludzi i mogłam od czasu, do czasu zaangażować się w projekty, które bliżej były tego, co mi w duszy gra. Projekt na temat dress codu, był zdecydowanie tym najlepszym w którym uczestniczyłam i za który zostałam nagrodzona.

Dziś szalenie doceniam fakt, że każdego dnia, codziennie i niemalże w każdej chwili mogę rozbić to, co kocham. Jestem licencjonowaną Style Coach (osobista stylistka i trener rozwoju osobistego w jednym). Przeprowadzam kobiety przez metamorfozy wyglądu ale też i wnętrza, bez względu na to, gdzie mieszkają, kim są i ile mają lat. Jestem trenerem w mojej szkole New Style Academy oraz szkolę z dress codu firmy w całej Polsce. Jestem też autorką szkoleń dla sprzedawców marek modowych jak również autorką ebooków „Jak odnieść sukces w zawodzie Osobistej Stylistki„, „Jak stworzyć bezkonkurencyjną ofertę współpracy„. Więcej naszych ebooków znajdziesz >>>tutaj. Robię to, co kocham każdego dnia. To daje mi ogromną radość i spełnienie.

2. Pomagasz innym zmienić się na lepsze

W swojej pracy obserwuję to niemalże każdego dnia. To, czyli przemiany kobiet, ludzi, organizacji. Często myślimy, że wygląd wcale nie jest ważny lub też nadajemy my zbyt dużą rangę. Wygląd jest tak po prostu ważny, bo my jesteśmy ważni. Jeśli o siebie nie dbamy również w tym aspekcie, to po prostu czujemy się zaniedbani. Prawdą jest jednak to, że zasługujemy na wszystko to, co najlepsze. A piękny wygląd daje nam dobre samopoczucie i pewność siebie, która bardzo często jest pierwszym krokiem na drodze do głębszych zmian.

3. Zarządzasz swoim czasem

Szczególnie wtedy, gdy prowadzisz swoją firmę. Nie jest to jednak konieczność. Możesz pracować jako stylista w jednej z marek odzieżowych. Ja jednak wybrałam swoja firmę, bo takie miałam marzenie. Uwielbiam to, że mogę wyznaczyć godzinę spotkania ze swoją klientką, tak, abym nie musiała rezygnować z odwiezienia córeczki do szkoły. Kocham przeglądy szaf, które kończę przed godziną 16.00, tak, abym zdążyła odebrać dziecko ze szkoły. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, bo często projekty szkoleniowe zaczynają się o godzinie 8.00 albo wymagają ode mnie wczesnego wyjazdu, ale na szczęście to tylko wyjątek od zasady, a nie reguła. Gdybym nadal pracowała na etacie w korporacji i kończyła pracę o 17.00, to nie miałabym szansy praktycznie nigdy odebrać mojej córeczki ze szkoły.

4. Tworzysz, kreujesz, żyjesz po swojemu

To Ty, zaczynasz wyznaczać kierunki, tworzyć ofertę, usługi jakie chcesz oferować. Zaczynasz się skupiać na swoich priorytetach i zaczynasz żyć po swojemu. Nie musisz już robić tego, co wypada albo tego, co zostało narzucone przez innych. Możesz sama wyznaczać standardy i kreować rzeczywistość w której chcesz żyć. Ja kocham kursy online. Sama w ten sposób się uczę często na zagranicznych i światowych uczelniach. Dlatego też moim priorytetem było stworzenie kursu online „Zostań Osobistą Stylistką”, który każdy może kupić w każdej chwili bez względu na to, gdzie mieszka. To się nazywa wolność. Korzystanie ale też tworzenie takich produktów, które są dostępne dla każdego od ręki.

5. Zarabiasz pieniądze na pracy, którą kochasz

Istnieje takie przekonanie, że tylko praca na etacie, praca u kogoś, daje stabilizację i pieniądze. Ja wierzę, że „pewność” może dać inwestowanie w siebie, rozwój, samodoskonalenie i praca. Natomiast pieniądze to nie wytwór etatów, możesz zarobić je sama. Znam wiele stylistek, które zarabiają świetne pieniądze i realizują duże kontrakty. Sama należę do tej grupy, ale wciąż się rozwijam i nie poprzestaję na tym, co już mam. Aby osiągnąć sukces będzie potrzebne Twoje zaangażowanie, plan i strategia działań o której mówiłam na jednym z filmików >>>tutaj.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek