Codzienne nawyki ludzi sukcesu – poznaj listę 7 najważniejszych

szkoła stylistek

Od wielu lat mam swoje poranne rytuały, przyzwyczajenia i nawyki, które wprowadziłam już kilka lat temu do swojego życia. Zaczynam dzień spokojnie i postanawiam jaki ten dzień będzie. A ma być wspaniały, pełen radości i spokoju i wiem, że to ode mnie zależy. Następnie wstaję, ścielę łóżko, biorę ciepły prysznic, ubieram się w ulubione ubrani i budzę swoją kochaną córeczkę. Przygotowuję kawę, owoce i śniadanie, a następnie przeglądam wszystkie moje cele (krótkoterminowe i długoterminowe) i wyznaczam sobie trzy rzeczy, które są najważniejsze do zrobienia na dziś. I zaczynam dzień z uśmiechem, bo robię to, co kocham.

Zachęcam również i Ciebie do znalezienia szybkiej, porannej rutyny, która pozwoli Ci dobrze zacząć dzień. Jeśli masz wrażenie, że od rana toczy się walka o każdą minutę, masz zbyt wiele do zrobienia i z niczym się nie wyrabiasz, to wstań wcześniej. Wystarczy dwadzieścia minut, aby zapanować nad porankiem i zacząć dzień w spokoju. Jeśli to oznacza pójście spać dwadzieścia minut wcześniej, zrób to. To, jak zaczniesz dzień ma ogromne znaczenie.

Poznaj 7 najważniejszych nawyków ludzi sukcesu.

1. Wstań o 5 rano, lub po prostu godzinę wcześniej niż do tej pory wstawałaś. Z samego rana masz mnóstwo energii i otwarty, czysty umysł, więc zapisuj wszystkie pomysły, a następnie zaplanuj działania.

2. Ćwiczyć regularnie, bo aktywność fizyczna jest konieczna do prawidłowego rozwoju. Wspomaga samodyscyplinę, daje energię i sprawia, że jesteś bardziej optymistyczna i zaczynasz wierzyć w swoje marzenia.

3. Prowadź dziennik w którym będziesz zapisywać swoje najmniejsze sukcesy. Te drobne kroki, to Twoja codzienność za którą powinnaś się nagradzać. Większość ludzi skupia się na osiąganiu wielkich celów, stąd tak wielu sfrustrowanych przedsiębiorców. Napisałaś artykuł na bloga, poszłaś biegać mimo, że padał deszcz? To są Twoje codzienne, ważne sukcesy.

4. Medytuj, aby wyciszać swój umysł i móc skupić się na tym, co ważne. Pośpiech i stres nikomu nie służy. Uwierz mi, mówię z własnego doświadczenia! W zabieganym życiu nie dostrzegasz drobnostek, które sprawiają, że Twoje życie jest piękne.

5. Networking i poznawanie innych ludzi, to ogromna często niedoceniana czynność. Dzięki innym poznajesz różne historie, które mogą Cię zainspirować do pracy i zmian. Jeśli jeszcze nie słuchałaś naszych wywiadów z ciekawymi ludźmi, to zrób to teraz >>>tutaj.

6. Oszczędzaj swój czas i pieniądze. Nie trwoń swojego czasu, na to, co zbędne i nie wydawaj pieniędzy na to, co nie jest konieczne. Ludzie sukcesu inwestują swoje pieniądze i nie wydają ich na zbędne rzeczy bez których można żyć. To też nauka zarządzania finansami powoduje, że osiągają swoje cele.

7. Czytaj każdego dnia i inwestuj w swój rozwój. Możesz zaopatrzyć się w branżowe ebooki w zawodzie osobistej stylistki lub też książki rozwojowe, które będą wznosić Cię na wyżyny swoich możliwości. Pamiętaj, że najlepsza inwestycja to ta w siebie!

Jeśli najlepszą formą edukacji jest dla Ciebie szkolenie stacjonarne indywidualne, to przeczytaj powyższą opinię naszej wspaniałej kursantki i zapisz się na szkolenie w wygodnym dla Ciebie terminie. Zobacz szczegóły szkolenia indywidualnego dla stylistek >>>tutaj. A jeśli wolisz uczyć się online, to poznaj nasz wyjątkowy kurs tutaj.

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek