Czego nie powinna robić osobista stylistka

szkoła stylistek warszawa

Dotychczas pisaliśmy o tym, dlaczego warto być sobą i o tym, co Cię wyróżnia i sprawia, że nigdy nie będziesz mieć konkurencji. Dlatego dziś dla odmiany tekst o innym zabarwieniu. Można by powiedzieć, że negatywnym, ale chyba jednak nie. To raczej chęć podzielenia się doświadczeniem i ważnymi spostrzeżeniami.

Czego nie powinna robić osobista stylistka?

Krytykować i w jakikolwiek sposób sprawiać, że osoba, która się do niej zgłasza poczuje się źle. Jeśli jesteś kobietą, to sama wiesz ile mamy kompleksów i jak bardzo porównujemy się z innymi. Dlatego też profesjonalna personal shopper powinna sprawić, że osoba, która się do niej zgłasza nie tylko zaczyna pięknie wyglądać, ale też czuć się wspaniale.

Stylistka nie powinna doradzać w tematach w których nie jest profesjonalistką. Najczęściej jest to psychologia czy coaching, który przydaje się w pracy z klientkami, które mają niskie poczucie własnej wartości. Czasem wystarczy poklepanie po ramieniu i okazanie serdeczności. Jednak często potrzeba jest większej pracy i tu przyda Ci się ktoś polecony, ktoś komu Twoja klientka będzie mogła zaufać i przepracować tematy, które sprawiają, że czuje się źle sama ze sobą.

Szukać dla siebie ubrań podczas, gdy jest na zakupach z klientem. Wiem, że to duża pokusa, ale to klientka czy klient płaci za usługę i powinien być w centrum uwagi. Skup się więc na nim, a swoje zakupy i przymiarki zostaw na później.

Nie powinna również wykorzystywać zdjęć bez jasnej zgody na publiczne publikacje. To bardzo wrażliwy temat i choć czasem wydaje nam się, że jest błahy, to często po fakcie okazuje się, że zgoda pisemna na wykorzystanie wizerunku w każdym przypadku jest naprawdę uzasadniona.

Osobista stylistka nie powinna również zdradzać tajemnic swoich klientów. Być może to nie jest zawód zaufania publicznego, jednak my to tak traktujemy. Jeśli klientka zaufała nam na tyle, aby podzielić się swoją osobistą historią, to z szacunku do niej zachowujemy ją dla siebie.

A Ty, co byś dodała?

Pamiętaj, że jeśli wolisz słuchać zamiast czytać, to nasz kanał YouTube czeka na Ciebie tutaj.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek