Egzamin na koniec kursu online – dlaczego go robimy

szkoła stylistek

Pamiętam ten dzień kiedy nagrywaliśmy pierwsze nasze kursy. To było praktycznie na samym początku, kiedy powstawała nasza szkoła stylistek. Wiedzieliśmy, że chcemy docierać do kobiet w całej Polsce ale również i do Polek mieszkających poza krajem. Dlatego bardzo szybko powstał nasz pierwszy najważniejszy kurs online „Zostań Osobistą Stylistką” poziom basic, a potem następne.

Program szkolenia był szalenie ważny, bo chodziło o to, aby odzwierciedlał on szkolenie stacjonarne i dawała tę samą wartość. Połączenie przemiany zewnętrznej z wewnętrzną było również ważnym celem, bo dla nas sama metamorfoza wyglądu to za mało. Liczy się też wnętrze dlatego nasze kursy łączymy z psychologią pozytywną i zachęcamy do głębszych zmian.

Powstało też pytanie czy na koniec kursu online powinien być egzamin?

Dla mnie odpowiedź była jasna choć pojawiły się wątpliwości czy to nie będzie zniechęcać przyszłych kursantek. Postawiliśmy jednak na wiedzę, doświadczenie oraz profesjonalizm i postanowiliśmy wręczać certyfikaty po uprzednim sprawdzeniu wiedzy. Co ciekawe nasze kursantki uznały to za właściwe podejście i wcale nie były zainteresowane kursami po których z automatu dyplom dostaje się na maila. Ten fakt bardzo nas cieszy bo wiemy, że poważnie traktują zarówno siebie jak i nas.

Sam egzamin nie jest trudny pod warunkiem, że faktycznie osoba która zdecydowała się na kurs przeszła cały program szkolenia, który tak nawiasem mówiąc jest fantastyczny. Chodzi o pokazanie procesu metamorfozy i zaprezentowanie jej w dowolny sposób. Najczęściej otrzymujemy pracę w formie pdf ale zdarza się również, że otrzymujemy nagrany film. Jedno jest pewne – satysfakcja z otrzymanego certyfikatu po złożeniu pracy nad którą się jednak nieco posiedziało jest ogromna!

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek