6 sztuczek stylistycznych, dzięki którym krótkie nogi wyglądają na dłuższe

szkoła stylistek

Krótkie nogi, to naprawdę nic złego. Jednak z relacji naszych klientek i kursantek zdecydowana większość kobiet, chciałaby mieć dłuższe nogi.

Na szczęście jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby zapewnić sobie dodatkową wizualną wysokość. Ubieranie się zgodnie z typem sylwetki oznacza zrozumienie tego jak grać proporcjami – gdzie jesteś najszersza, a gdzie najwęższa, gdzie jesteś najniższa, a gdzie najwyższa – a następnie używać fasonów ubrań tak, aby zrównoważyć rozbieżności między nimi.

Kiedy się nad tym zastanowić, to naprawdę nie warto porównywać się z innymi, a cieszyć się z tego kim jesteśmy. Nie jesteśmy jednak tacy wspaniałomyślni i wciąż mamy zbyt dużo kompleksów. Dlatego też poświęciliśmy cały moduł na naszym kursie online „Zostań Osobistą Stylistką” poziom basic psychologii pozytywnej, którego celem jest nauczenie Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o ubieraniu się do rodzaju swojej sylwetki, ale również celem tego dużego modułu jest zwiększenie wiary w siebie.

Jeśli zaś chodzi o wydłużanie krótkich nóg… Kluczem jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby linia Twoich nóg wydawała się jak najdłuższa i nieprzerwana. Aby to zrobić, przygotowałam najważniejsze wskazówki dotyczące stylizacji, których należy przestrzegać.

1. Podnieś talię

Twoje nogi wizualnie zaczynają się tam, gdzie kończy się tułów, więc najłatwiejszym sposobem, aby wyglądały na dłuższe jest podniesienie talii. Zastosuj metodę: mniej tułowia = więcej nóg.

2. Włóż koszulę do środka

Zaprezentuj swoje długie nogi, podwijając lub wsuwając koszulę do spodni lub spódnicy. Jeśli puścisz koszulę luźno, to natychmiast skrócisz nogi. Jeśli wsuniesz koszule do środka i do tego będziesz miała spodnie z wysokim stanem, to zyskasz około 10-15 cm długości! Jeśli jednak zdecydujesz się na wypuszczoną koszulę na wierzch, to zepnij ją paskiem w pasie tak jak widać na drugim zdjęciu. W taki sposób podkreślisz talię i dasz znak, że nogi są dłuższe niż się wydaje.

3. Ubieraj się monochromatycznie

Ubieranie się w jednym kolorze od stóp do głów, tworzy długą wizualną linię, dzięki czemu oko nie może odróżnić, gdzie kończy się tułów, a gdzie zaczynają się nogi. Dlatego nie tylko nogi wydają się dłuższe, ale też cała sylwetka.

Pinterest

4. Odpowiednio dopasuj buty

Wydłuż linię nóg, dopasowując buty do koloru spodni – ciemno z ciemnym i odwrotnie. Brązowe buty z czarnymi spodniami tworzą charakterystyczną przerwę w linii wizualnej i należy ich zawsze unikać. Dodatkowa wskazówka – zawsze Twoje nogi będą wyglądać na dłuższe w sukience lub spódnicy, gdy postawisz na buty w kolorze najbardziej zbliżonym do odcienia Twojej skóry.

5. Twórz jedną, długą linię

Zadbaj o długą warstwę zewnętrzną (kurtki, płaszcza lub kardiganu), dzięki czemu ogólny wygląd całego ciała wydaje się dłuższy.

6. Postaw na długą i szeroką nogawkę (oczywiście wszystko w zgodzie z Twoją sylwetką)

Szerokie nogawki i wyjątkowo długie spodnie do samej podłogi sprawiają, że nie da się określić tego jak długie są Twoje nogi. To najbardziej pochlebny styl spodni na całej liście rzeczy, które wydłużają nogi.

Pinterest

Pamiętaj! Moda, a tak naprawdę Twój styl mogą odmienić Twoje życie. Kliknij i przeczytaj jak to możliwe >>>tutaj.

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek