Jak kupować mądrze i to w czym czujemy się wyjątkowo – 7 kluczowych pytań

szkoła stylistek

Wiele z nas ma pełne szafy, ale co rano również problem z tym, co na siebie włożyć. Wyrywamy włosy z głowy na samą myśl zajrzenia do szafy, bo to okropne uczucie, że szafa pełna, a my nadal nie mamy co na siebie włożyć, dopada nas każdego dnia. Jednak jest sposób na to, aby tę szafę uporządkować i aby znajdowały się w niej ubrania, które są super i w których czujemy się wyjątkowo. Uczymy przeglądu szafy oraz mądrych zakupów podczas naszego kursu online Zostań Osobistą Stylistką poziom basic, ale dziś przychodzimy z podpowiedzią w postaci 7 pytań jakie należy sobie zadać zanim ruszymy na zakupy. Dzięki odpowiedziom na te pytania możesz uniknąć pomyłek i rozczarowania.

  1. Czy ja tego faktycznie potrzebuję? Bo często kupujemy coś tylko dlatego, że jest na wyprzedaży lub też dlatego, że nosi to koleżanka. To nie jest wystarczający argument ku temu, aby kupić kolejną rzecz, która będzie zalegać w szafie. Odpowiedz sobie na pytanie czy tego potrzebujesz, czy naprawdę będziesz w tym chodzić i z tego korzystać, a być może unikniesz zakupu kolejnej rzeczy, która jedynie będzie obrastać kurzem w Twojej szafie.
  2. Czy to jest w moim stylu? Bo moda się zmienia, trendy ogłaszane co roku wymuszają podążanie za tym, co jest modne. A my wciąż powtarzamy, że w stylu jak i w życiu, warto być sobą. Jeśli jeszcze nie czytałaś naszego artykuły na temat świadomego kreowania stylu, to koniecznie przeczytaj >>>tutaj.
  3. Czy ten fason, robi dobrą robotę? Czyli – czy równoważy dysproporcje sylwetki. Bo jeśli nie jesteś klepsydrą, to każda dysproporcja wymaga odpowiedniego fasonu. Np. sylwetki Ramiona Venus kochają szerokie spodnie, a Zmysłowe Biodra golfy i marynarki z dużymi poduchami. Znajomość swojej sylwetki jest więc kluczowa!
  4. Czy ten kolor sprawia, że wyglądam jeszcze piękniej? Bo każda z nas ma konkretny typ urody. Jeśli więc jesteś jesienią, to pięknie będziesz wyglądać w brązach, ciepłych beżach i pomarańczach. Ale jeśli jesteś chociażby zimą, to te kolory sprawią, że Twoja uroda zgaśnie i będziesz czuła, że czegoś Ci brak.
  5. Czy to zaspokaja moje potrzeby? Czyli jeśli jesteś zmarzluchem i często zapadasz na choroby pęcherza, bo wieje i jest Ci wciąż zimno, to choćby kurtka do pasa była w najlepszej cenie, to nie będzie dla Ciebie dobry wybór. Ty, znając siebie i swoje potrzeby, powinnaś sięgnąć po tę przynajmniej do połowy uda.
  6. Czy tego brakuje w mojej szafie? Jeśli robisz systematycznie, raz lub dwa razy do roku przegląd szafy, to będziesz wiedziała czego Ci brak. Bo jeśli wszystkie Twoje t-shirty poszarzały i musiałaś je oddać, to wiesz, że właśnie t-shirty warto kupić.
  7. Czy mam listę zakupów? Tak, tak, taką jak masz ze sobą wtedy, gdy wybierasz się na zakupy spożywcze. Musisz ją mieć, abyś wiedziała jakie masz potrzeby, czego i gdzie szukać, aby zakupy nie trwały wieczność i abyś nie wydała pieniędzy na to, co wpadło w Twoje ręce, ale wcale tego nie potrzebujesz.

No cóż, nikt w szkole nie uczy nas zarządzania budżetem domowym, ani dbania o własne potrzeby. Dlatego jeśli uważasz, że to był dla Ciebie pomocy artykuł, to udostępnij go w swoich social mediach.

Dziękujemy!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek