Jak wybierać partnerów biznesowych do współpracy

szkoła stylistek

Podczas szkoleń dla osobistych stylistek już na samym początku szkolenia podstawowego mówię uczestniczkom szkolenia, że bardzo ważne jest to, jakich partnerów dobieramy sobie do współpracy. Wskazuję na fryzjera, kosmetyczkę, brafitterkę, makijażystkę, właścicieli małych butików, coacha czy też dietetyka. Oni nam są potrzebni dlatego, że bardzo często klienci, którzy się do nas zgłaszają oczekują pełnej metamorfozy. Jeśli pracujesz jako osobista stylistka, to najprawdopodobniej nie posiadasz umiejętności z zakresu makijażu, stylizacji fryzur, nie koniecznie musisz też mieć kompetencje coacha czy psychologa. Dlatego warto z takimi osobami współpracować, aby przeprowadzenie pełnej metamorfozy było możliwe.

To, na co warto zwrócić uwagę dobierając partnerów do współpracy, to przede wszystkim:

  • profesjonalizm i dobre przygotowanie do wykonywanego zawodu
  • jakość, którą najlepiej, abyś sprawdziła sama na sobie
  • zaufanie, bo pomimo, że nie bierzesz odpowiedzialności za innych, to warto abyś miała zaufanie i poczucie bezpieczeństwa wobec osób, które polecasz

Osobiście pracuję z wieloma markami modowymi, fryzjerami, makijażystkami, terapeutami, których wypróbowałam sama na sobie. Ważne dla mnie jest to, że oprócz tego, że są to ludzie świetnie przygotowani do swojego zawodu, to są to przede wszystkim szalenie wartościowe i wspaniałe osoby. Bo takich potrzebują moje klientki.

Chcę Ci dziś powiedzieć jeszcze o jednej ważnej sprawie w temacie dobierania partnerów do współpracy.

Z mojego punktu widzenia ważne jest również dobieranie się kompetencjami i uzupełnianie się talentami. Nie wiem czy wiesz, że szkołę stylistek chciałam otworzyć już od wielu lat. Miałam jednak świadomość tego, jak trudno było mi rozkręcić moją pierwszą firmę Jak Być Szczęśliwą Kobietą dlatego obiecałam sobie, że zrobię to ale wtedy, gdy znajdę odpowiednią osobę do współpracy. Pewnego dnia Wioleta Malawska, która jest właścicielką Agencji Kreatywnej IP Medio, która uczestniczyła w wydaniu mojej książki, zaproponowała mi, abyśmy taką szkołę otworzyły razem. Byłam zaskoczona ale też szczęśliwa, bo wiedziałam, że to właśnie na Wiolę czekałam. To kobieta, która wyznaje podobne wartości w życiu do moich, ale również uzupełnia moje kompetencje (których nie mam). Wiola jest specjalistką w dziedzinie marketingu i sprzedaży, czyli w tematach w których ja nie czuję się dobrze, nie lubię i nie chcę się nimi zajmować. Tylko musisz wiedzieć, że żaden biznes bez sprzedaży nie przetrwa, więc dla mnie takie połączenie okazało się być idealne.

Dzięki takiemu połączeniu mogłyśmy stworzyć tę wyjątkową szkołę dla Ciebie i robić w życiu piękne rzeczy oraz to co kochamy i w czym jesteśmy po prostu dobre. Sama bym tego nie zrobiła.

Pamiętaj o tym, aby ocenić dobrze swoje możliwości i talenty, a potem dobierz do współpracy kogoś, dzięki komu Twoje marzenie o nowym zawodzie i pracy pełnej sukcesów i spełnienia stanie się realne.

Jeśli zastanawiasz się czy zawód osobistej stylistki / personal shopper jest dla Ciebie, to przeczytaj artykuł >>>tutaj.

Pozdrawiam,

Justyna Krawczyk

Style Coach

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek