Jak wyglądać „drogo” ubierając się tanio – sztuczki, które musisz poznać

kurs online dla stylistek

Spójrzmy prawdzie w oczy. Większość z nas jest w stanie stwierdzić, czy dany element garderoby jest wysokiej jakości, czy też nie. Kiedy magazyny porównują śmiesznie drogie stroje znanej osoby z „podobnym” strojem z H&M, które podobno mają wyglądać tak samo, większość z nas nie może tego odróżnić. Czy to oznacza, że możemy się dobrze ubrać, jeśli nie jesteśmy naprawdę bogaci? Oczywiście, że tak! Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić dobrze.

Poznaj więc triki, dzięki którym będziesz wyglądać jak milion dolarów bez względu na budżet jakim dysponujesz.

Jednym z największych celów większości naszych stylowych klientek i kursantek szkoleń Zostań Osobistą Stylistką, niekoniecznie jest wyglądać bogato i modnie. One chcą wyglądać atrakcyjnie! Zawodowo chcą wyglądać na kobiety sukcesu, potężne, kompetentne i wyrafinowane. Osobiście i prywatnie chcą wyglądać i czuć się pięknie, z łatwością wybierać stylizacje każdego dnia. Jakość i bogaty, zadbany wygląd jest ich drugorzędnym celem.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz być zamożna, aby znaleźć przedmioty, które wyglądają na bogate. Musisz tylko wiedzieć, co sprawia, że wygląda się bogato. Warto, abyś wiedziała, że bogaci, odnoszący sukcesy ludzie noszą ubrania, które idealnie do nich pasują. Rozumiejąc to, możesz dokonać zmian lub dostosować tańszy element, aby wyglądał na bardziej wyrafinowany, dopasowany i luksusowy. Innym przykładem jest zrozumienie, że im jaśniejsza jest tkanina, tym łatwiej jest sprawdzić, czy jest ona złej lub dobrej jakości. Tania odzież będzie wyglądać wielokrotnie taniej, jeśli będzie w jasnym kolorze, więc kupując jaśniejsze kolory, zawsze wybieraj najwyższą jakość.

Tu nie chodzi o udawanie lub bycie nieautentyczną osobą. Wręcz przeciwnie. Wysoka jakość i dobre wykonanie są doceniane i ogólnie lubiane przez wszystkich. Niestety w przypadku ubrań projektanci i producenci, którzy poświęcają czas na tworzenie tych elementów, pobierają ceny, na które nie każdy może sobie pozwolić. A przecież moda i piękny wygląd jest dla wszystkich! Uzbrój się więc we wskazówki, które sprawią, że ubrania będą wyglądać na wysoką jakość.

Bardzo ważne również jest to, jak nosisz ubranie, które wybierasz. Jeśli jesteś zadowolona, pewna siebie, uśmiechnięta, a Twoje plecy są wyprostowane, to Twoja stylizacja również będzie wyglądać zdecydowanie lepiej! Ważne jest to, aby o siebie dbać. O każdy aspekt Twojego życia, o wygląd i wizerunek również. Powie Ci to każda osobista stylistka,ale i bez tego zapewne czujesz co chcę Ci powiedzieć.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na drogie ubranie, lub po prostu nie chcesz wydawać niebotycznych kwot na ciuchy, to pamiętaj o second handach i sklepach vintage w których możesz znaleźć niesamowite perełki!

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły dla stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek