Jak zdobyć doświadczenie w zawodzie osobistej stylistki

szkoła stylistek

Podczas naszych szkoleń poznajemy wiele wspaniałych kobiet. Mamy do nich szczęście! Przyjeżdżają do nas z całej Polski, a z kursów online korzystają Polki mieszkające na całym świecie. Wiele z nich pyta o ważną kwestię dotyczącą tego wspaniałego zawodu – jak zdobyć doświadczenie i stać się profesjonalną stylistką?

Po pierwsze należy zacząć nie czekając na lepszy czas, na ukończenie kolejnego szkolenia, na zgodę od nie wiadomo kogo. Doświadczenie się zdobywa przez działanie, a najlepsza nauka płynie właśnie z doświadczenia, stawiania choćby małych kroków.

Jeśli jednak obawiasz się ich, to mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi:

  1. Już podczas naszego szkolenia stacjonarnego zdobywasz praktykę. Więc nawet jeśli jest tak, że jesteś na samym początku drogi, to po naszym szkoleniu możesz powiedzieć, że już masz za sobą pierwsze klientki, czy kobiety (a po masterze mężczyzn), które stylizowałaś. Nasze szkolenia zaplanowaliśmy tak, abyś miała nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną.
  2. Jeśli jednak zdecydowałaś się na kurs online, to również ta praktyka jest konieczna. Bo aby zdać egzamin na koniec kursu, to musisz przedstawić nam w dowolnej formie (film, pdf, etc.) cały proces metamorfozy, który przeprowadziłaś. Więc już zdobywasz doświadczenie. Ponieważ szanujemy swoją pracę ale również i Ciebie, to egzamin jest konieczny. Ale nie martw się, to prościzna jeśli podchodzisz do szkolenia poważnie. My z całą pewnością nie rozdajemy certyfikatów „z automatu” dla każdego kto jedynie zakupi nasz kurs. Zbyt bardzo szanujemy swoją pracę i nasze kursantki.
  3. Świetnym rozwiązaniem jest też zdobywanie doświadczenia w zaufanym towarzystwie. Dlatego po zakończonym kursie możesz zacząć pomagać najbliższym. Zaproponować przyjaciółce przegląd szafy czy wspólne zakupy koleżance z pracy. W ten sposób nabierzesz pewności i zdobędziesz pierwsze doświadczenie.
  4. Możesz też dołączyć do praktyk organizowanych przez naszą szkołę. Dwa razy do roku organizujemy taki dzień, podczas którego wszystkie nasze kursantki, szczególnie te z kursów online, mogą zapisać się na takie wydarzenie i jeszcze raz przećwiczyć to, czego się nauczyły podczas szkolenia. Najbliższe warsztaty praktyczne już wkrótce. Zobacz szczegóły >>>tutaj.
  5. No i przede wszystkim obserwuj, analizuj, rusz wyobraźnię. Idąc ulicą próbuj dokonywać oceny sytuacji modowej. Przyglądaj się sylwetkom, obserwuj typy urody, doradzaj jeśli jesteś pytana o zdanie. Jeśli zdarzyło Ci się być zaczepioną przez innych z prośbą o podpowiedź, poprosiła Cię o radę Pani obok w przymierzalni pytając czy dana rzecz do niej pasuje, to korzystaj z tych momentów, baw się dobrze i ćwicz.

I najważniejsze – nie czekaj! Jeśli marzysz o tym zawodzie, to zacznij już dziś.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek