Jak zdobywać więcej klientów – każda osobista stylistka musi to wiedzieć

szkoła stylistek warszawa

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz jako osobista stylistka, jesteś po lub przed kursem dla personal shopper, pracujesz od dłuższego lub krótszego czasu, to ta lista może Ci się przydać.

1. STRONA INTERNETOWA

To wydaje się oczywiste, ale zdziwiłabyś się widząc jak wielu właścicieli firm, zwłaszcza stylistów, nawet w dzisiejszych czasach polega na staromodnych poleceniach i zwleka ze swoją stroną www. Strona internetowa to Twoja witryna, miejsce w sieci do której mają dostęp wszyscy. Musisz ją mieć.

2. BLOG

Większość klientów nie od razu będzie wiedzieć kim jesteś. Na początku jesteś dla nich całkowicie anonimową i obcą osobą do której nie mają zaufania. Więc będziesz potrzebowała ich powoli do siebie przekonywać. Twoje relacje z klientami nie różnią się od relacji osobistych. Ludzie chcą Cię najpierw poznać, zanim zdecydują się na cokolwiek (lub cokolwiek kupią). Twój blog jest idealnym miejscem na początek znajomości. To pozwala Ci dać wartość za darmo, zanim jeszcze zorientują się, że masz coś do sprzedania. To natychmiast wzbudza zaufanie i podekscytowanie (jeśli Twoje treści są dobre). No i stajesz się już nie taka zupełnie obca, z każdym artykułem, który od Ciebie otrzymają.

3. NEWSLETTER (baza mailingowa)

U nas to Style Letter. Jeśli jeszcze nie jesteś zapisana, to wejdź tu i zjedź na sam dół, aby co tydzień dostawać wspaniały materiał zupełnie za darmo.

Budując zaangażowaną listę e-mailową, możesz budować prawdziwe relacje z potencjalnymi klientami. To medium, które pomaga przekazać Twój przekaz w ręce właściwych osób. Możesz rozwijać poczucie wspólnoty i naprawdę pomagać ludziom, zanim jeszcze zdecydują się na zakup od Ciebie. Pomoże Ci to uzyskać większy wpływ na relacje i ostatecznie zwiększy dochód dla Twojej firmy.

4. LEJEK MARKETINGOWY

Twoi potencjalni klienci i kupujący będą podejmować różne kroki w swojej ścieżce zakupowej, aby ostatecznie zostać nabywcą Twoich produktów lub usług. Warto mieć lejek marketingowy, który z łatwością przeprowadzi ich przez każdy odpowiedni krok, aż „przekształcą się” w kupujących i wielbicieli Twojej marki. Dlaczego więc nazywam te kroki „ścieżką”? Ponieważ na początku procesu będziesz miała wiele osób, które zrobią pierwszy krok w lejku. Jednak w miarę przechodzenia przez kolejne kroki nie każdy je wykona, a więc tłum się zmniejszy, stąd lejek się zwęża.

Kiedy ludzie pomyślnie przechodzą przez każdy krok, to zostają na dłużej. Tak więc każdy krok ma swoją własną konwersję. Ostatecznie chcesz, aby jak najwięcej klientów przekształciło się w nabywcę Twojej podstawowej oferty (twojego głównego produktu lub usługi) na końcu ścieżki. I po to właśnie jest lejek marketingowy! Ludzie, którzy przejdą przez cały lejek, są idealnymi klientami i miejmy nadzieję, że staną się stałymi kupującymi i będą polecać Twoją markę innym ludziom.

5. SPRAWNE PŁATNOŚCI

Podczas szkoleń sprzedażowych (poziom master) zawsze podkreślamy między innymi to, że celem numer jeden powinno być uczynienie drogi klienta do zakupu usług czy produktów prostym i bezproblemowym. A to z pewnością obejmuje konfigurację Twojego procesora płatności. Kiedy klient jest gotowy do zakupu ostatnią rzeczą jakiej chcesz, jest jakaś blokada, która zmieni zdanie klienta lub go zirytuje i zniechęci.

6. KONTA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Zapewne masz już konta prywatne w mediach społecznościowych. Teraz warto, abyś się upewniła, że tworzysz konta w mediach społecznościowych dla swojej firmy, bo te mają inne funkcje. Nie raz słyszałam opinię, że media społecznościowe to trend lub moda na chwilę. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej! To codzienność miliardów ludzi na całym świecie, którzy prowadzą internetowy styl życia i dlatego stały się integralną częścią strategii marketerów. Jako firma zapewne chcesz pokazywać i promować swoje treści tam, gdzie ludzie spędzają czas. Media społecznościowe to miejsce, w którym się spotykają i Ciebie nie może tam zabraknąć. Jeśli nie wiesz jak pisać wartościowe treści oraz prowadzić media społecznościowe, to mamy dla Ciebie coś wyjątkowego tutaj.

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

New Style Acdemy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek