Jak zostać wirtualną (online) osobistą stylistą

szkoła stylistek

Kiedy w marcu 2020 r. wybuchła pandemia, wiele firm moich znajomych przedsiębiorców zbankrutowało. Mój biznes oraz nasza szkoła stylistek prosperowała wyjątkowo dobrze. Jak to się stało?

W 2015 roku zaczęłam rozszerzać swoje usługi o te wirtualne, jak również rozpoczęliśmy nagrania do naszych kursów online. Dziś mamy dostępne dwa fantastyczne kursy basic i master z których korzystają Polki na całym świecie. Takie było moje marzenie odkąd pamiętam – tworzyć usługi, pomagać kobietom wyglądać i czuć się pięknie, spełniać ich zawodowe marzenie i uczyć zawodu osobistej stylistki. Dlatego świat online od zawsze mnie interesował.

Przejście na technologię cyfrową może być przytłaczające, zwłaszcza jeśli nie znasz się na technologii, ale można to zrobić przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości. Dzisiaj dzielę się moimi najlepszymi wskazówkami na temat przejścia do świata wirtualnego.

Poznaj swoje możliwości

Istnieje mnóstwo sposobów na oferowanie swoich usług online. Przeanalizuj je wszystkie i zdecyduj, który z nich najlepiej pasuje do Twoich klientów, Twojego budżetu, wiedzy biznesowej i technologicznej. Oto kilka opcji do zbadania:

  • Wirtualna konsultacja 1 na 1 za pomocą Zoom lub innego narzędzia
  • Stylowy kurs online dla większych grup
  • Sprzedaż e-booki oraz lookbook-ów

Tylko sobie wyobraź, że na każdej edycji Twojego kursu online może być dziesięć, dwadzieścia czy nawet sto kursantek. Chyba warto rozpatrzeć tę opcję, prawda?

Promuj siebie i swoje usługi

Tylko dlatego, że budujesz swoje imperium, nie oznacza to, że klienci sami przyjdą. Tworzenie wirtualnego zasobu, to fantastyczny dodatek do Twojej firmy, ale jeśli Twoja firma nie stoi na twardym gruncie, Twój nowy zasób nie przyniesie Ci żadnych pieniędzy. Musisz stworzyć plan marketingowy i sprzedażowy dla swojej firmy w oparciu o nowe usługi online. A potem działać, działać i jeszcze raz działać. Jeśli potrzebujesz wskazówek od ludzi sukcesu, to kliknij tu.

Pamiętaj, że usługi online, to fantastyczny pomysł i możliwość docierania do swoich klientów bez względu na to gdzie mieszkają. Nie musisz ograniczać się do swojego miasta, możesz być wszędzie tam gdzie jest internet. Jeśli potrzebujesz więcej fachowej wiedzy na temat tego, jak osiągnąć sukces w zawodzie osobistej stylistki, to zobacz nasze e-booki >>>tutaj.

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły stylistek

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek