Nawyki warte miliony – 10 najważniejszych nawyków

szkoła stylistek

Nasza droga do celu nie jest usłana różami. Zdarzają się trudne momenty i sytuacje, których nie przewidzieliśmy. Jednak dzięki nawykom rozwijamy się i idziemy do celu pewni, że wszystko jest możliwe. Wiemy też, że samo się nic nie zrobi, więc stawiamy się do pracy i działamy!

Nasza szkoła stylistek została stworzona po to, aby dawać innym skrzydła. Z doświadczenia wiemy, co znaczy robić w życiu piękne rzeczy, kreować rzeczywistość i na co dzień wykonywać pracę, która ma wielki sens. Dlatego też chcemy się dzielić tym z innymi. Także i z Tobą.

Nasze kursy dla stylistek oraz nasze ebooki, to nie tylko wiedza, ale też doświadczenie i pasja którą z przyjemnością się dzielimy. Także i wypracowanymi nawykami, które towarzyszą nam każdego dnia. 

1.Wyznaczaj cele – bo bez nich możesz dojść donikąd. To jak podróż bez mapy i konkretnego punktu do którego chcesz dotrzeć. Cele muszą być jasno określone, nazwane, zapisane i osadzone w czasie. Najlepiej, aby leżały gdzieś blisko miejsca w którym pracujesz, abyś nie straciła ich z oczu.

2. Bierz odpowiedzialność – bez szukania winnych i tłumaczenia, że świat jest zły, czas nie najlepszy, a ZUS za wysoki. Akceptuj to, czego zmienić się nie da, zmieniaj to, co zmienić możesz. A możesz zmienić swoje podejście do życia i wreszcie wziąć za nie odpowiedzialność. 

3. Bądź zdyscyplinowana – zaplanuj swoje działania każdego dnia, zapisz je w planerze, kalendarzu czy w zeszycie. Nastawiaj budzik na wczesną godzinę poranną i każdy dzień zaplanuj, a następnie to, co zrobione skreśl i przejdź do kolejnego zadania.

4. Rozwijaj się nieustannie. Czy wiesz, że kiedy przestajesz się rozwijać, to tak naprawdę się cofasz? Rozwój, poszerzanie swojej wiedzy merytorycznej, rozwój emocjonalny i duchowy, to podstawy do osiągania coraz lepszych efektów. Jeśli jesteś już po szkoleniu Zostań Osobistą Stylistką poziom basic, to czas na fantastyczne szkolenie poziom MASTER.

5. Dbaj o równowagę – to bardzo ważne, aby nie przesadzić na przykład z pracą czy rozwojem osobistym. Bo może się okazać, że masz świetne wyniki w pracy, ale Twoje zdrowie kuleje. Być może będziesz się rozwijać, ale przez to, że będziesz co tydzień uczestniczyć w weekendowych szkoleniach ucierpi Twoja rodzina i relacja z najbliższymi. Równowaga jest szalenie ważna i warto jej pilnować. 

6. Podejmuj ryzyko – oczywiście takie, na jakie możesz sobie pozwolić. Aby mieć pewność, że coś zadziała, że Twój pomysł jest dobry lub też nie, musisz to sprawdzić w praktyce. Ryzyko więc będzie konieczne. 

7. Nigdy się nie poddawaj – nawet jeśli nie raz dopadnie Cię zwątpienie. Siła Twoich marzeń jest wielka, ale dopóki się nie poddasz. 

8. Wyciągaj wnioski z niepowodzeń – bo to najlepsze lekcje, których nie da Ci żadna inna szkoła niż ta zwana „doświadczeniem”. 

9. Nie przestawaj kochać tego, co robisz – i nie obawiaj się pokazywać swojej pasji i miłości do tego, co robisz. Osobista Stylistka, która kocha swoją pracę i wie co robi, to najbardziej podążania stylistka na świcie. 

10. Nigdy nie przestawaj marzyć – bo w marzeniach jest wielka siła i moc. Nie rezygnuj tylko dlatego, że ktoś nie wierzy w Twoje marzenia. Ty masz siłę marzyć jak również siłę, aby działać i spełniać swoje marzenia. 

Ciekawostka – zwyczaje i nawyki znanych ludzi.

Woody Allen, reżyser
Podobno kiedy podczas rozmyślania nad nowym filmem wpada w niemoc twórczą, bierze prysznic. Potrafi stać pod gorącym strumieniem przez 40 minut i rozmyślać o fabule. Uważa, że to bardzo inspirujące.

Piotr Czajkowski, kompozytor
Uważał, że to spacery wyzwalają w nim moc twórczą, więc dwugodzinna przechadzka była żelaznym punktem jego dnia. Ze strachu przed negatywnymi konsekwencjami nie chciał skracać jej nawet o minutę.

Friedrich Schiller, poeta
Twierdził, że natchnienie zawdzięcza gnijącym jabłkom i zawsze trzymał ich zapas w szufladzie. Zwykle tworzył w nocy, więc często podczas pisania trzymał nogi w lodowatej wodzie, by zachować trzeźwość umysłu i nie zasnąć.

Powodzenia!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek