Nie dziw się, że ludzie Cię nie lubią, jeśli robisz to…

szkoła stylistek

Sposób w jaki się zachowujesz jest ogromną częścią Twojego ogólnego wizerunku. Nie tylko to jak jesteś ubrana tworzy Twój wizerunek. Zachowanie, maniery, sposób w jaki mówisz – wszystko się liczy. Również to, czy jesteś pochłonięta sobą, starasz się zbyt mocno, czy po prostu nie masz pojęcia jak zachować się w towarzystwie. Tego nie nauczy Cię osobista stylistka czy personal shopper. Na naszych kursach online dużo mówimy o kulturze wyglądu ale kultura zachowania, kodeks dobrych manier, to jeszcze szerszy temat. Przyjrzyjmy się mu.

Kilka tygodni temu wybrałam się na konferencję branżową. Było wiele wspaniałych kobiet i mężczyzn ze świata fashion jak również rozwoju osobistego. Zauważyłam nowego mężczyznę, który ewidentnie przyszedł sam i czuł się zmieszany. Pomyślałam więc, że fajnie byłoby z nim porozmawiać, bo doskonale pamiętam ten dzień kiedy to ja przyszłam pierwszy raz i jeszcze nikogo nie znałam.

Mężczyzna ten żywo zainteresował się mną i z uśmiechem przyjął moje zaproszenie do rozmowy ale…. mówił wciąż i wciąż o sobie. Do tego pochylał się tak blisko, że kilka razy mnie opluł. Mówił głośno i nie zadał mi ani jednego pytania, nie chciał nic o mnie wiedzieć, tylko wciąż mówił o sobie. Próbował żartować, ale wcale nie był śmieszny. Naruszył moją przestrzeń osobistą i po kilkunastu minutach już wiedziałam, że raczej się nie polubimy.

Więc jaki jest sekret tego, jak być interesującym i wzbudzić zainteresowanie swoją osobą?

Aby być ważnym musisz sprawić, by inni ludzie czuli się ważni.

Aby być interesującym, trzeba się zainteresować innymi.

Dale Carnegie napisał w swojej książce „Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi”, że możesz zdobyć więcej przyjaciół w ciągu dwóch miesięcy, próbując zainteresować się innymi ludźmi, niż w ciągu dwóch lat próbując zainteresować innych ludzi sobą.

Dlaczego więc większość ludzi kiedy idzie na randkę, spotkanie, prezentację itp., zastanawiają się co zrobić, co powiedzieć, aby wypaść dobrze? Myślą o dowcipach, historiach lub zabawnych anegdotach, które mogą opowiedzieć podczas spotkania. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Aby łączyć się z ludźmi i skłaniać ich do bliższej relacji z Tobą i polubienia Ciebie, to warto zaangażować innych do opowiadania ich własnych historii. Wtedy nie będą mogli się Tobą nacieszyć, a potem chętnie dowiedzą się czegoś więcej o Tobie. W ten sposób inni będą uważać Cię za osobę interesującą. Ponieważ sprawiasz, że inni czują się lubiani, ciekawi i ważni. Spróbuj!

Justyna Krawczyk

Style Coach

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek