O czym musi pamiętać każda osobista stylistka – Ty również

szkoła stylistek

Najważniejsze jest to, abyś pamiętała, że zawód personal shopper, to zawód dzięki któremu zmieniasz świat na lepsze. Naprawdę! Dzięki Tobie wiele ludzi może zmienić się na lepsze, odmienić swój wizerunek, a przede wszystkim poczuć się lepiej. Także pamiętaj o tym każdego dnia i doceń fakt, że pewnego dnia zdecydowałaś się na ten wspaniały zawód i zostałaś osobistą stylistką. A jeśli jeszcze ją nie jesteś, to w każdej chwili możesz się nią stać. Po prostu postaw ten pierwszy krok i wybierz szkolenie dla siebie.

O czym warto abyś i Ty pamiętała?

  1. Najważniejsze jest to, abyś wiedziała jak pomóc osobie która się do Ciebie zgłasza z prośbą o wykreowanie wizerunku. Konieczne jest całościowe spojrzenie na swojego klienta. Dlatego warto zacząć od wywiadu, określenia potrzeb i poznania osoby, która się do Ciebie zgłosiła. Dopiero potem należy zdiagnozować sylwetkę oraz typ kolorystyczny, abyś miała pełną wiedzę potrzebną do stworzenia wizerunku swojej klientki bądź klienta.
  2. Pamiętaj, że każda osoba, która się do Ciebie zgłasza powinna czuć się lepiej po spotkaniu z Tobą niż przed. Dlatego zawsze dbaj o swoich klientów bez względu na to, czy przyjdą do Ciebie tylko raz, czy staną się stałymi klientami. Używaj słów mocy, nigdy nie krytykuj ani nie oceniaj.
  3. Bądź sobą i nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Możesz pozwolić sobie na szczerość, mówienie tego, co czujesz, bo to jesteś Ty i to sprawia, że jesteś wyjątkowa. Bycie sobą, to bardzo cenna i rzadka umiejętność, której przy okazji pracy jako stylistka możesz uczyć swoich klientów.

Powodzenia!

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek