Praktyka czyni mistrza

szkoła stylistek

Wiele naszych kursantek boi się postawić ten pierwszy krok. Są po naszym kursie Zostań Osobistą Stylistką poziom basic, często również po poziomie master, coraz częściej się zdarza, że decydują się na kurs indywidualny, aby skupić się tylko i wyłącznie na jednej osobie, ale i tak boją się rozpocząć. 

Dlatego część praktyczną szkoleń zaplanowaliśmy w taki sposób, aby tej praktyki było jak najwięcej.

Szkolenie dla przyszłych stylistek trwa dwa dni (jeśli zdecydujesz się na kurs online, to trwa tak długo jak potrzebujesz). Pierwszego dnia spotykamy się w pięknym miejscu, w sali szkoleniowej w centrum Warszawy, po to, aby całą wiedzę dotyczącą zawodu stylisty/personal shopper przekazać podczas całego dnia, który poświęcamy na teorię. Omawiamy bardzo szczegółowo możliwości pracy w zawodzie osobistej stylistki, uczymy diagnozy sylwetki oraz typu kolorystycznego jak również pozytywnego myślenia. 

Drugi dzień, to praktyka, diagnozowanie sylwetek oraz typów kolorystycznych w praktyce. Zazwyczaj spotykamy się centrum handlowym z „modelkami” na których ćwiczymy stylizowanie. Nasza kursantka ma więc szansę przeżyć podczas kursu to, co przeżywa w przyszłości w swojej pracy. Czyli bieganie po sklepach, wybieranie ubrań, szukanie perełek dla swojej klientki.

Możemy spotkać się również w mniejszym butiku, tak jak to miało miejsce podczas szkolenia indywidualnego dla naszej kursantki Sylwii. Część praktyczna szkolenia odbyła się w butiku Izarro, którego właścicielką jest wspaniała kobieta Izabela Maliszewska. Na szkolenie przybyło aż 10 „modelek” dzięki którym Sylwia mogła przećwiczyć wszystko to, czego nauczyła się podczas części teoretycznej szkolenia. 

Panie przechodziły metamorfozy, dowiadywały się jakie mają sylwetki i w związku z tym jakie fasony powinny wybierać. Sylwia postawiła również diagnozy kolorystyczne, a następnie wybrała idealne stylizacje dla kobiet, które uczestniczyły w naszym szkoleniu. 

Ćwiczymy, uczymy się i wyciągamy wnioski na przyszłość. Jednym z nich jest z całą pewnością to, że nasze szkolenie jest idealne dla każdej przyszłej stylistki, ale też dla właścicielek butików z ubraniami jak i projektantek modowych. Każda z osób, która chce pracować w świecie mody, powinna posiadać wiedzę z zakresu profesjonalnego stylizowania. 

My pozostajemy pod ogromnym wrażeniem naszej wspaniałej kursantki Sylwii, która zdecydowała się przygotować do prowadzenia swojego butku modowego na najwyższym poziomie. Jest świetnie wyszkolona i pewna, że warto spełniać marzenia i żyć odważnie. 

Teraz czas na praktykę w codzienności, w której to doświadczamy i uczymy się najwięcej!

Jeśli i Ty chcesz się stać profesjonalistką, to zapraszamy na nasze szkolenie.

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek