SEO, pozycjonowanie i marketing… Jak być widocznym w internecie?

szkoła stylistek

W ostatnim czasie mamy ogromną ilość zapytań o nasze kursy online, a nasze branżowe e-booki sprzedają się jak świeże bułeczki. Myślisz, że to za sprawą drogich reklam i tysięcy złotych wydanych na pozycjonowanie?

Nie! To dzięki SEO!

Pod pewnymi względami próba nakłonienia ludzi do znalezienia Twojej firmy w dzisiejszym hałaśliwym świecie Internetu wydaje się trudna, ale pod wieloma względami jest znacznie łatwiejsza niż kiedykolwiek. Musisz tylko wiedzieć, co robisz, jak robisz i kiedy. A ponieważ SEO ma wiele wspólnego z ludźmi, którzy znajdują w Internecie właśnie Ciebie, Twoją firmę i Twoją witrynę, pomyślałam, że podzielę się z Tobą niektórymi taktykami SEO, których używamy w naszej szkole stylistek.

SEO TO DŁUGA DROGA

Musisz wiedzieć, że strategie SEO ciągle się zmieniają, ponieważ algorytmy wyszukiwarek ciągle się zmieniają. Ale jestem prawie pewna, że jeśli zastosujesz się do niektórych z tych wskazówek, zwłaszcza tych oczywistych, które dotyczą dostarczania wartościowych treści swoim czytelnikom lub tworzenia świetnej strony internetowej, sam fakt, że będziesz dostarczać ludziom wartość, będzie prowadzić ich do znalezienia Ciebie.

Pamiętaj, że cierpliwość jest niezwykle ważna w tym temacie. SEO nie robisz tylko raz, a potem gotowe, SEO robisz każdego dnia, sumiennie i wytrwale. Odbywa się to przez cały okres istnienia Twojej firmy. Spodziewaj się, że po dodaniu treści lub wprowadzeniu zmian w witrynie wyszukiwarki algorytmy nie zauważą natychmiast tych zmian na stronie. Może to zająć wiele dni, tygodni, czasem nawet miesięcy.

1.Musisz mieć rewelacyjną stronę internetową

Wszyscy chcemy, aby nasze strony internetowe pojawiały się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach. Być może myślisz, że jedynym sposobem, aby tak się stało, jest zapłacenie Google lub innym wyszukiwarkom dużej ilości pieniędzy za reklamę, aby pojawiły się na pierwszej stronie? Pytanie, kto może płacić tak zawrotne sumy? Raczej nie początkujący, mali przedsiębiorcy. Ale jest dobra wiadomość – nie musisz tego robić, jeśli postawisz na piękną i zoptymalizowaną stronę na której będziesz działać, pisać wartościowe treści i angażować odbiorców.

Czy Twoja strona internetowa znajduje się w pierwszej dziesiątce w Twojej branży? Czy badasz i widzisz, co mają Twoi konkurenci? Bądź ze sobą kompletnie szczera. Gdybyś jako konsumentka zobaczyła swoją stronę w porównaniu z konkurencją, czy wybrałbyś ją?

2. Określ swoje słowa kluczowe i używaj ich regularnie

Słowa kluczowe, to słowa i frazy, które internauci wpisują w pole wyszukiwania wyszukiwarki, takiej jak Google, aby znaleźć witryny i firmy pasujące do tego, czego szukają. Znajdź słowa kluczowe, z których korzysta Twój klient/rynek docelowy i używaj ich na swojej stronie, aby przyciągnąć uwagę wyszukiwarek. Używanie w witrynie właściwych słów kluczowych, które dokładnie opisują Twoją firmę i ofertę, może zwiększyć widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach. Co ostatecznie zwiększa widoczność Twojej witryny na rynku docelowym – ludziach do których chcesz dotrzeć.

Do badania słów kluczowych używamy narzędzia Google Keyword Research. Istnieje jednak wiele narzędzi do określania słów kluczowych, których możesz użyć. Niektóre narzędzia są bezpłatne i oferują więcej funkcji, gdy za nie płacisz. Narzędzia te mogą dać Ci doskonały wgląd w słowa i wyrażenia, których używają Twoi potencjalni klienci, dlatego zdecydowanie polecam poświęcenie trochę czasu na zbadanie słów kluczowych.

3. Konsekwentnie prowadź branżowego bloga

Wyszukiwarki uwielbiają dobre blogi i wartościowe treści. Blog, który publikuje świeże, trafne, uporządkowane treści ma szansę w niedługim czasie znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Im więcej nowych treści publikujesz w swojej witrynie, tym bardziej Google Cię kocha. Dlaczego? Ponieważ blogowanie oznacza, że często aktualizujesz swoją witrynę, co informuje wyszukiwarki, że Twoja witryna jest aktywna. Nie może to być jednak żadna stara informacja. Twórz wartościowe i unikalne treści, a następnie korzystaj z mediów społecznościowych, aby budować świadomość nowych postów na blogu i przyciągać do nich ruch.

Oto jak możesz je pisać, aby były przyjazne dla SEO:

  • Używaj przyjaznych dla SEO adresów URL i tytułów dla stron postów na blogu i innych stron w swojej witrynie. Użyj myślników jako spacji – nie przesadzaj jednak. Tylko słowo kluczowe tu czy tam, nie za dużo.
  • Nazywaj swoje zdjęcia za pomocą odpowiednich słów kluczowych, aby zwiększyć widoczność w sieci na której powinno Ci zależeć.
  • Używaj tekstu alternatywnego w swoich obrazach. Tekst alternatywny to tekst, który widzowie widzą po najechaniu kursorem na obraz. Wyszukiwarki używają tekstu alternatywnego do identyfikacji zawartości strony, ponieważ boty mogą czytać tylko tekst, a nie obrazy. Kiedy dodajesz tekst alternatywny do swoich obrazów, pozwalasz wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest obraz, aby mogły uwzględnić go w odpowiednich wyszukiwaniach.

4. Lokalizacja i adres Twojej firmy może pomóc w SEO

Większość osobistych stylistek, stylistów mody, przedsiębiorców modowych, projektantów, a nawet blogerów modowych prowadzi swoje firmy z fizycznej lokalizacji. Jeśli to Ty, upewnij się, że podajesz swój adres na swojej stronie. Pomoże to potencjalnym odwiedzającym znaleźć Cię w usługach opartych na lokalizacji i kiedy wpiszą Twoje miasto w wyszukiwarce. Możesz także zarejestrować się w usłudze Google Moja Firma, która może pomóc w Twoim lokalnym rankingu wyszukiwania.

5. Używaj krótkich tytułów nawigacji i tytułów stron

Każda strona w Twojej witrynie ma tytuł nawigacji i tytuł strony. Tytuły nawigacji, to tytuły na górze Twojej witryny, które przekierowują ludzi do różnych stron w Twojej witrynie – menu nawigacyjne. Nadajemy naszym tytułom nawigacyjnym bardzo krótkie nazwy, takie jak „O mnie” lub „Kontakt”. Ale potem nazwę tytułu strony mniej więcej w stylu „O osobistych stylistach”. Dlaczego? Ponieważ tytuły stron są indeksowane przez wyszukiwarki i pojawiają się w wynikach wyszukiwania i na kartach przeglądarki.

Jeśli chcesz odnieść sukces jako osobista stylistka, musisz skupić się na biznesowej i marketingowej stronie swojego biznesu tak samo jak na modzie i sztuce. Aha, a jeśli chcesz przeczytać w jaki sposób prowadzić media społecznościowe w zawodzie personal shopper, to kliknij TUTAJ.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek