W jaki sposób prowadzić media społecznościowe, aby zdobywać nowych klientów w zawodzie osobistej stylistki

szkoła stylistek

Media społecznościowe, to niesamowita potęga i możliwości dla każdej osoby, która zaczyna swój biznes. Rzadko kiedy mamy budżet na reklamę czy agencję pr-ową, dlatego warto korzystać z darmowych narzędzi, których używa duża część ludzkości.

Wybierz odpowiednią platformę

Jest wiele opcji do wyboru w mediach społecznościowych; Instagram, TikTok, Facebook, YouTube, Twitter, etc. Wszyscy możemy mieć konta na tych platformach, ale powinnaś wybrać jedną lub dwie platformy na których się skupisz. Wybierz platformę, na której Twój talent może zabłysnąć i będziesz się dobrze czuć. Jeśli jesteś dobra w robieniu zdjęć lub kręceniu filmów, to skup się na YouTube lub IG. A może świetnie piszesz? Jeśli tak, to pisz inspirujące posty na Facebooku lub treści na blogu. Kolejną rzeczą o której musisz pamiętać, jest skupienie się na platformach na których spotyka się Twój idealny klient. Nie chcesz tworzyć niesamowitych treści dla niewłaściwych ludzi, prawda?

Bądź spójna i konsekwentna

Jeśli chodzi o media społecznościowe spójność i konsekwencja jest kluczowa. Nie możesz opublikować raz i oczekiwać, że klienci ustawią się w kolejce do drzwi. Publikuj dalej nawet jeśli nikt Cię nie ogląda. Umieszczaj filmy na YouTube codziennie przez cały rok albo i dwa, zanim będziesz miała szansę wygenerować stałe przychody. Planuj z wyprzedzeniem, publikuj codziennie i twórz wartościowe treści, które współgrają z Twoim idealnym klientem. Chcesz wiedzieć więcej jak odnieść sukces w zawodzie personal shopper? Przeczytaj nasz artykuł na temat nawyków ludzi sukcesu tutaj.

Mów o swoich usługach

Nie wstydź się i bądź pewna, że ludzie wiedzą, że oferujesz usługi stylistyczne. Pamiętaj jednak jak ważne jest zachowanie równowagi między postami, które reklamują to, co robisz, a postami, które dają wartość. Twoi ciężko zarobieni obserwatorzy opuszczą Cię jeśli odejdziesz zbytnio od ciekawych i wartościowych treści i zaczniesz spamować.

Justyna Krawczyk

Style Coach, właścicielka szkoły dla stylistek New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek