Stylowy blog – o czym może pisać osobista stylistka

szkoła stylistek

Pisanie i prowadzenia bloga jest niezmiernie ważne w pracy osobistej stylistki. Pisaliśmy już na ten temat w artykule „Blog ważnym narzędziem komunikacji w pracy osobistej stylistki„. Wiemy więc, że blog jest ważny ze względów technicznych oraz z uwagi na budowanie rozpoznawalności marki.

Ale o czym pisać?

Podczas naszych szkoleń stacjonarnych ale również tych online „Zostań Osobistą Stylistką” nasze kursantki mówią, że chętnie czytają blogi, śledzą wiele blogerek, ale same nie wiedzą od czego zacząć. Mówią też, że obawiają się pisać, bo nie są pisarkami ani też dziennikarkami.

Od czego zacząć?

Zacznijmy się od tego, że aby stać się blogerką czy pisarką, to po prostu trzeba zacząć pisać. Jeśli to lubisz, to jest najważniejsze.

Każdy kiedyś zaczynał, my również. I nasze teksty czy teksty innych osób nie od początku były takie jak dziś. To jest doświadczenie i lata pracy, które sprawiają, że jesteś dobra w tym co robisz. Tak jest również w zawodzie osobistej stylistki i we wszystkim, co robisz. Z biegiem lat nabieramy doświadczenia w każdym zawodzie. Więc nie porównuj się z innymi, trenuj, pisz, szukaj inspiracji i pokaż światu to, co masz do powiedzenia.

Na jakie tematy pisać jako osobista stylistka/personal shopper?

Zapewne przychodzą Ci do głowy trendy, kroje i wyprzedaże, prawda? I to są bardzo dobre tematy na bloga, o tym dobrze się czyta i są to tematy powszechnie lubiane. Praktycznie co sezon możesz pisać o trendach, omawiać każdy z nich, wskazywać do jakiego stylu dany trend pasuje, omawiać sylwetki, fasony i kolory. Nie zapomnij jednak, że w pracy osobistej stylistki bardzo ważnym tematem jest też budowanie pewności siebie praktycznie każdej osoby, która się do Ciebie zgłasza lub która czyta Twojego bloga. To temat szalenie ważny, bo tej pewności siebie i wiary w to, że jesteśmy wyjątkowi brakuje większości z nas.

Jeśli potrzebujesz inspiracji i tematów blogowych, to koniecznie kup naszego ebooka „103 pomysły na wpis blogowy„. Znajdziesz w nim mnóstwo inspiracji i tematów idealnych na Twojego stylowego bloga. A jeśli chcesz nauczyć się pisać przyciągające nagłówki, to mamy dla Ciebie również fantastyczny produkt „Naucz się pisać przyciągające nagłówki„.

Powodzenia!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek