W pewnym wieku nie powinnaś nosić już długich włosów – (serio?)

szkoła stylistek

Czy myślisz, że naprawdę my moglibyśmy Ci czegoś zabronić? Nawet jeśli wchodzisz tu i szukasz inspiracji, czytasz nasze artykuły na temat tego jak budować proporcje sylwetki czy dobierać kolory, to zawsze są to nasze podpowiedzi z których Ty możesz skorzystać lub nie. Jesteśmy z daleka od takiego przekonania, że ktokolwiek powinien mówić Ci jak masz żyć. Jesteśmy za wolnością i decydowaniem o sobie. W tematyce włosów również!

Czy kobiety są kiedykolwiek za stare na długie włosy?

Gdy kobieta się starzeje, wiele rzeczy wciąż się w niej rozwija, na przykład jej gust w kwestii stylu lub jej zainteresowania. Więc czy jej fryzura też powinna się zmienić?

Gdy tylko kobiety osiągną określony wiek, zwykle po pięćdziesiątce, wiele osób uważa, że powinny ściąć włosy. Kobieta z długimi, siwymi włosami to rzadkość. Rozejrzyj się, gdy będziesz następnym razem na ruchliwej ulicy. Większość dojrzałych kobiet ma krótkie włosy, prawda? Czy naprawdę przychodzi taki moment w życiu kobiety, kiedy jest „za stara na długie włosy”?

Jak włosy zmieniają się z wiekiem

Wraz z procesem starzenia się włosy stają się cieńsze, ponieważ organizm zaczyna wytwarzać mniej keratyny. W okresie menopauzy poziom estrogenu, żeńskiego hormonu płciowego, gwałtownie spada, przyspieszając proces starzenia się włosów i sprawiając, że wydają się one mieć mniejszą objętość.

Wskazówka: wzmacniaj włosy produktami zawierającymi keratynę. Raz lub dwa razy w tygodniu stosuj również odżywkę do włosów, stosuj produkty do stylizacji, które nadają włosom dodatkowy połysk, a także pianki lub spraye zwiększające objętość, które dodają objętości. Aby zwiększyć objętość, podczas suszenia włosów używaj okrągłej szczotki.

Oprócz tekstury włosów, z biegiem lat zmienia się również skóra głowy. Gdy skóra staje się twardsza, a krążenie krwi spada, cebulki otrzymują mniej składników odżywczych. Wzrost włosów spowalnia; włosy tracą połysk i mogą stać się szorstkie.

Wskazówka: pobudź zmęczoną skórę głowy, regularnie ją masując palcami. Cynk i żelazo mogą również pomóc wzmocnić skórę głowy i włosy. Przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów należy omówić to z lekarzem.

A wracając do pytania – czy kobiety są kiedykolwiek za stare na noszenie długich włosów?

Naszym zdaniem powinniśmy odrzucić konwenanse, stereotypy i przekonania. Warto zadawać sobie pytanie – czego ja chcę? – tak często jak to tylko możliwe. Nigdy nie jest na nic za późno dopóki mamy czas i chęć życia w zgodzie ze sobą.

A jeśli nam nie wierzysz, to pewnie przekonają Cię kobiety z kultowego serialu o modzie. Kliknij i czytaj >>>tutaj.

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek