5 powodów, dla których warto skorzystać z usług stylisty i budować swój profesjonalny wizerunek

szkoła stylistek

Jeśli chcesz poprawić swój wizerunek zawodowy, abyś mogła robić większe postępy w swojej karierze zawodowej i czuć się wspaniale w życiu prywatnym – to zacznę od tego, że na pewno nie jesteś w tym sama.

Twoja szafa powinna „pracować” dla Ciebie jako narzędzie, które zawsze pomaga Ci wyglądać i czuć się wspaniale. Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, kobiet, klientek, które się do nas zgłaszają, to wiem, że to może wydawać się zbyt trudne.

Sprzeczne informacje na temat tego, co wpływa na biznesowy dress code, a także niepewność co do tego, co naprawdę najlepiej wygląda na Twoim ciele, sprawiają, że cała idea osobistego stylu jest bardziej zniechęcająca niż ekscytująca. Stworzenie wizerunku, który będzie zarówno autentyczny dla tego, kim jesteś jak i reprezentatywny dla przesłania, które chcesz przekazać, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu i Twojej kariery. Jeśli chcesz być autorytetem dla innych, być postrzegana jako lider w swojej dziedzinie lub przyjmować klientów z większym portfelem i większymi obowiązkami, konieczne jest wejście na wyższy poziom również w kwestii wizerunku.

Jeśli chcesz wiedzieć w co się ubrać do pracy, aby być spójną a jednocześnie osiągnąć wymarzony efekt, to zobacz jak osobista stylistka może Ci w tym pomóc.

Chcesz wyglądać jak najlepiej, ale nie wiesz jak odkryć swój styl

Pracując z osobistą stylistką, zostaniesz poprowadzona przez szereg kroków, które pomogą Ci określić unikalny przekaz i Twój osobisty styl. Jeśli chcesz poprawić swój wizerunek zawodowy ważne jest to, aby rozpoznać swoje mocne strony i podkreślić je zewnętrznym wizerunkiem. Do tego będzie Ci potrzebna profesjonalistka, nasza kursantka, osoba godna zaufania.

Masz trudności ze znalezieniem pasujących ubrań i chcesz nauczyć się ubierać do swojego typu sylwetki

Zamieszanie związane z ubieraniem się do swojego typu sylwetki może często powodować zniechęcenie. W Internecie jest tak wiele dostępnych informacji, ale trudno wybrać zaufane źródło inspiracji. Pamiętaj – najważniejszą częścią rozwijania swojego stylu jest wybór ubrań, w których czujesz się świetnie – i nie ma lepszej zasady niż właśnie ta. Jednak spotkanie z profesjonalną stylistką oznacza, że zdiagnozuje ona Twoja sylwetkę i określi fasony w których będziesz wyglądać dobrze i proporcjonalnie. To podstawa każdej szafy.

Nie masz czasu na zakupy, a jednak cały czas marzysz o uporządkowanej i pięknej szafie

Napięte harmonogramy często oznaczają, że ostatnią rzeczą na którą masz czas są zakupy. Nawet myśl o zakupach przez Internet może być przytłaczająca, gdy bierzemy pod uwagę możliwość zwrotów, przymierzania i szukania. Dlatego usługa personal shopper jest taka wartościowa. Z profesjonalną stylistką zakupy są szybkie i konkretne. To właśnie ona – stylistka ma rozeznanie w sklepach i wie gdzie znajdziecie rzeczy idealnie dopasowane do Twojego stylu. Jeśli wolisz zakupy przez Internet, to stylistka też może je dla Ciebie zorganizować.

Pierwsze wrażenie jest ważniejsze niż myślisz (choć często mylne)

To, co nosimy może wydawać się mało istotne patrząc na szerszy obraz kariery zawodowej, ale jest o wiele ważniejsze, niż zwykle przyznajemy. Pierwsze wrażenie powstaje w jednej chwili i opiera się na naszym zachowaniu, postawie i ubraniu. Jeśli chcemy być postrzegani jako liderzy, ważne jest to, abyśmy mieli wizerunek, który budzi autorytet. Jeśli chcemy być postrzegani jako godni zaufania, ważne jest, aby nasz wygląd kojarzył się z bezpieczeństwem. Ale czasami łatwiej jest powiedzieć niż zrobić. Zbyt często powstrzymuje nas brak dbałości o garderobę. Jest to frustrujące ponieważ ubranie z pewnością nie determinuje faktycznych kompetencji ani wiarygodności; wpływa jednak na postrzeganie tych cech przez innych. Jeśli chcesz również poznać cechy i nawyki ludzi sukcesu, to przeczytaj nasz artykuł na ten temat >>>tutaj.

Jesteś gotowa, aby zwiększyć swoją pewność siebie, moc i autorytet

Jeśli chodzi o temat pewności siebie, to jest ona powiązana z zewnętrznym wizerunkiem. To ubranie może dodać Ci mocy i pewności siebie. Ubranie może działać jak zbroja, która pomaga utrzymać odpowiednią postawę i zachowanie. Zakładanie formalnego ubrania sprawia, że czujemy się silni, a to zmienia podstawowy sposób w jaki postrzegamy świat i rolę jaką w nim odgrywamy. Nasz wizerunek jest jednym z wielu dostępnych narzędzi, które pomogą nam odnieść sukces w karierze. Prawidłowo stosowany pomaga nam czuć się silniej i komfortowo we własnej skórze.

Justyna Krawczyk

Style Coach

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek