Jeśli chcesz spełniać marzenia, to musisz zaufać tej jednej osobie

szkoła stylistek

Każdy z nas ma marzenia. Nie każdy z nas traktuje je jednak tak samo.

Spotykam się ze stwierdzeniami, że fajnie mieć marzenia, albo, że marzyć, to sobie można….nie wiem czy czujesz w tych słowach to, co ja? Puszczone w powietrze słowa, jakby nie moja odpowiedzialność, i niechęć do pracy albo też brak świadomości, że marzenia same się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać i jedyną osobą, której możesz zaufać w tym temacie, jesteś Ty sama.

Wie o tym doskonale nasza kursantka Kasia Bralewska, która uczestniczyła w szkoleniu „Zostań Osobistą Stylistką” w edycji czerwcowej. Dawno nie spotkałam tak świadomej i pełnej zapału osoby, która stawia się do marzeń i do ich spełniania.

Dlaczego tak często obawiamy się spełniać marzenia? Przyczyn jest wiele, a to najczęstsze z nich:

  • strach przed porażką
  • strach przed oceną innych
  • brak wiary w siebie

Strach przed porażką – czyli innymi słowy – co zrobię jak mi nie wyjdzie? Jak sobie poradzę z tym uczuciem porażki?

Podobno na koniec życia zazwyczaj żałujemy bardziej tego, czego nie zrobiliśmy, niż tego, co zrobiliśmy, ale nam nie wyszło.  Nie ma więc innej rady, tylko trzeba brać się do pracy, a każdą porażkę traktować jako niesamowitą i uczącą lekcję. Oby było ich jak najwięcej i jak najszybciej!

Strach przed oceną innych – czyli słynne „co powiedzą inni”.  Najwyższy czas zdać sobie sprawę z tego, że to Twoje życie i każdy może oceniać siebie i stawać się najlepszą wersją siebie samego. Także bez obaw. To cały czas Twoje życie i tylko od Ciebie zależy co z nim zrobisz.

Brak wiary w siebieniska samoocena, czyli najczęstsze zjawisko z którym się spotykam na co dzień. Znam je też doskonale z doświadczenia. To uczucie, które towarzyszyło mi przez większość życia. Zdałam sobie jednak sprawę z tego, że wcale mi nie służy, więc postanowiłam się z nim rozstać. I powiem Ci coś szczerze – wcale za nim nie tęsknię.

Tak jak Kasia śmiało sięgam po marzenia, bo mam ochotę przeżyć nie tylko długość życia, ale też całą jego szerokość. Pewnego dnia postanowiłam stworzyć swoją firmę, a następnie otworzyć właśnie tę szkołę stylistek New Style Academy i gdy widzę takie kobiety jak Kasia, która stawia odważne kroki w drodze do swoich marzeń, to wiem, że czuje to, co ja. Radość życia i coraz więcej możliwości. I choć nie raz zagląda do nas strach, to wiem, że warto. I Kasia też wie.

Wiedzą o tym również nasze pozostałe, wspaniałe kursantki Gabrysia i Dominika. Każda z nich mogłaby znaleźć powody do tego, aby odpuścić. Jednak stawiły się, bo wiedzą, że ich marzenia są ważne, bo czują, że życie jest w ich rękach.

Także śmiało sięgaj po marzenia, a jeśli chcesz wiedzieć co jeszcze będzie konieczne do tego, aby spełnić marzenie, aby stworzyć swoją firmę, zrealizować wymarzony projekt, to posłuchaj tutaj.

Jak osiągnąć sukces jako osobista stylistka oraz jak prowadzić usługi online nawet w obecnej sytuacji, wie wiele z naszych kursantek i postanowiły to, co się wydarzyło dobrze wykorzystać. To niezwykła umiejętność, która może doprowadzić Cię na sam szczyt. Wybór jednak należy do każdej z nas.

Justyna Krawczyk

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek