Stylistka optymistka – dlaczego warto nią być

szkoła stylistek

Optymistyczne spojrzenie na świat, na rzeczywistość, na siebie i na innych ludzi jest bardzo ważne. Warto, abyś taką umiejętność rozwijała w sobie pracując jako osobista stylistka. Chcesz znać powody dlaczego to jest takie ważne? Oto one:

  1. Optymista, to nie człowiek, który zawsze i wszystko widzi w różowych kolorach. To człowiek, który dostrzeże dobre strony każdej sytuacji. Wtedy łatwiej przejść przez trudny czas, który po prostu zdarza się każdemu z nas. Trudny czas mija, tak jak i ten dobry. Warto o tym pamiętać. Jeśli chcesz poznać jedną z naszych najbardziej optymistycznych kursantek, to koniecznie zobacz film tutaj.
  2. Pracując w zawodzie osobistej stylistki, zetkniesz się z przeróżnymi sytuacjami. Być może Twoja firma jeszcze nie działa tak, jak byś chciała, albo miejsce w którym pracujesz, nie jest do końca takie o jakim marzyłaś. Optymistka będziesz szukała nie tylko rozwiązania, ale też dobrych stron i wniosków z każdej lekcji. Zobacz co zrobić, aby odnieść sukces w naszym artykule tutaj.
  3. Zgłaszają się do Ciebie różne kobiety, które często mają zaniżoną samoocenę czy wiarę we własne możliwości. Jeśli jesteś optymistycznie nastawiona do świata, to będziesz mogła pomóc dużo bardziej osobie, która się do Ciebie zgłasza. Bo Twoi klienci nie potrzebują jedynie nowych ubrań czy przeglądu szafy, a powiewu optymizmu i dobrego słowa. Dlatego nasze szkolenia, to połączenie zawodu osobistej stylistki z psychologią pozytywną. Zobacz szczegóły tutaj.
  4. Optymiści rzadziej się denerwują i nie przejmują się drobnostkami. Ich ciała produkują mniej kortyzolu (hormonu stresu), dzięki czemu w trudnych sytuacjach doświadczają mniej negatywnych skutków stresu, a to przekłada się na zdrowie i codzienne samopoczucie. Chcesz wiedzieć jak uwierzyć w siebie i jak pomóc to osiągnąć swoim klientom? Przeczytaj nasz artykuł na blogu „Jak uwierzyć w siebie„.
  5. Twój uśmiech i pozytywne spojrzenie na każdą kobietę i na każdego mężczyznę, który się do Ciebie zgłasza jest szalenie istotny. Każdy potrzebuje dobrego słowa i wiary w to, że jest piękny i wyjątkowy taki, jaki jest. Jeśli i Tobie czasem brakuje wiary w to, że możesz być najlepszą stylistką na świecie, to przeczytaj naszego ebooka „Jak odnieść sukces w zawodzie Osobistej Stylistki„.
Co zrobić, aby patrzeć na życie optymistycznie?

Warto zacząć od tego, że to nie jest prawda, że jedni rodzą się optymistami, a inni nie. To często wymówka dla tych, którzy zmienić się nie chcą.

Dlatego warto zacząć od zasady – Twoje życie w Twoich rękach i postawienia choć jednego, małego kroku w kierunku optymistycznego patrzenia na świat. Zacznij od stworzenia listy wszystkiego, za co jesteś wdzięczna każdego dnia. Od samego rana przyjrzyj się wszystkiemu, co Cię otacza. Słońce, ciepła pościel, pyszna kawa. Ta świadomość sprawi, że zaczniesz dzień optymistyczniej i z większą wdzięcznością za to, co masz. 

Życzymy Ci wspaniałego i optymistycznego dnia!

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek