7 sposobów, aby wyglądać i czuć się świetnie na Walentynki – szkoła stylistek podpowiada

ai-generated-8494247_1280_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 4 minuty-

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, więc przedstawiamy 7 sposobów na to, jak wyglądać świetnie i czuć się wspaniale przed nadejściem tego wielkiego dnia.

Spis treści:

1. Noś ubrania, w których czujesz się dobrze

2. Nie mów, ani nie myśl o sobie źle

Jeśli przyłapiesz się na negatywnym mówieniu o sobie, to musisz zwrócić szczególną uwagę na przyczynę takiego myślenia. Być może słyszałaś to stwierdzenie w dzieciństwie, lub uwierzyłaś w wyidealizowany świat ludzkiego obrazu do którego wszyscy zaczynamy dążyć. Dobrze zmieniać się na lepsze, ale samobiczowanie nic dobrego nie wnosi do naszego życia. Tego typu stwierdzenia mogą sprawić, że poczujesz się jeszcze gorzej i odbije się to na Twojej samoocenie. Kiedy stale będziesz mieć obsesję na punkcie rzeczy, których w sobie nie lubisz, Twoja niska samoocena zacznie wpływać na każdą dziedzinę Twojego życia.

Pamiętaj, że nikt z nas nie jest idealny, ale poczucie, że zawsze możemy pracować nad lepszą wersją samych siebie, może spowodować motywację do działania.

3. Bądź sobą

Nic nie poprawia ogólnego wyglądu tak jak dobre samopoczucie. Osoba promieniująca pewnością siebie i życzliwością będzie naturalnie piękna. Kiedy zadbasz i pokochasz swoją skórę, będzie ona promieniować we wszystkim, co na siebie nałożysz. Zaczniesz lśnić swoim wewnętrznym pięknem jeśli pokochasz siebie i odkryjesz kim naprawdę jesteś. Niezależnie od tego, czy idziesz na randkę w Walentynki czy zostajesz ze znajomymi w domu, nigdy nie zapominaj, że ludzie kochają Cię za to, kim jesteś. Pielęgnuj więc to uczucie w sobie i nie porzucaj sobie na rzecz przypodobania się innym.

4. Postaw na romantyczny wizerunek

Walentynki, to przede wszystkim miłość, więc nie ma lepszego czasu na klasycznie romantyczny wygląd. Kupując strój na Walentynki, szukaj romantycznych elementów i detali, takich jak bufiaste rękawy, koronki czy detale ze wstążki.

5. Wybierz miejsce, które lubisz

6. Zrób listę co najmniej trzech rzeczy, które w sobie lubisz

Niezależnie od tego, czy jest to część Twojego ciała, coś związanego z Twoją osobowością, czy też masz szczególny talent – zapisz to i okaż sobie trochę miłości. Walentynki to nie tylko świętowanie z drugą osobą, ale też ze samą sobą. Nasza szkoła stylistek bardzo lubi podkreślać, że kochanie i dbanie o samą siebie jest ważne. Bo tylko wtedy, gdy będziemy potrafić prawdziwie kochać siebie, to jeszcze mocniej będziemy potrafić kochać innych.

7. Nie wierz mediom społecznościowym

To, co pary publikują w mediach społecznościowych, to tylko najciekawsze momenty; to nigdy nie jest cała historia. W rzeczywistości badania pokazują, że pary, które publikują ładne zdjęcia w social mediach, są bardziej podatne na ciągłe kłótnie niż te, które tego nie robią. Ludzie mają tendencję do ukrywania swojej głęboko zakorzenionej niepewności i wad w relacjach poprzez ekstrawaganckie wysiłki lub nadmierne udostępnianie informacji w mediach społecznościowych. Zatem szczęśliwe zdjęcia, które zobaczysz, niczego nie gwarantują. Porównywanie się z kimkolwiek może tylko obniżyć Twoją samoocenę i nie przyniesie niczego dobrego.

Dlatego wyłącz telefon, włącz przyjemną muzykę i spędź ten dzień tak, aby przyniósł Ci radość i poczucie spełnienia. Czy nie każdy dzień powinien właśnie taki być?

New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek