3 nawyki stylistyczne, które musisz porzucić, aby pozbyć się stresu – podpowiada szkoła stylistek

woman-6466907_1280_Easy-Resize.com

-Czas czytania: 4 minuty-

Każdy chce mieć świetny styl, ale nie każdy wie jak to zrobić i to bez wysiłku. Wielu moich nowych klientów stoi w większości przed tymi samymi wyzwaniami. Nienawidzą zakupów, nie podoba im się żadne ich ubranie, nie mają czasu na kompletowanie zestawów, nie wiedzą jak to zrobić i mają mnóstwo innych problemów z którymi się borykają. Chcesz wiedzieć, co im mówię?

„Mylisz się jeśli myślisz, że nie możesz mieć świetnego stylu. Możesz, tylko potrzebujesz pomocy”.

Spis treści:

Zacznij od porzucenia negatywnego przekonania, które Cię blokuje

Nawyk nr 1: Zakupy bez planu

Nawyk nr 2: Poranne wybieranie stylizacji dnia

Nawyk nr 3: Ubieranie się w byle co, bez stylu

O tym nie wolno Ci zapomnieć

Zacznij od porzucenia negatywnego przekonania, które Cię blokuje

Posiadanie stylu o którym zawsze marzyłaś nie będzie łatwe, jeśli przyzwyczaiłaś się do myślenia, że ​​moda to nie Twoja bajka i że jej nie rozumiesz. Bo kiedy poświęcisz czas na zmianę niektórych nawyków, które nie sprawdzają się w Twoim przypadku, proces ten stanie się znacznie łatwiejszy. Zaufaj mi, wiem co mówię. Ale zacznijmy od tego pierwszego ważnego kroku – porzuć negatywne przekonanie, że Ty tego nie umiesz, nie czujesz i otwórz się na nowe wiadomości i odkrywanie umiejętności, których być może jeszcze nie posiadasz. Ważne jest dobre nastawienie i otwartość. Potwierdzi to każda osobista stylistka, która kończyła naszą szkołę stylistek i nasze szkolenia.

Czytaj dalej, aby poznać 3 kluczowe nawyki stylistyczne, które musisz porzucić, aby zbudować funkcjonalną garderobę, którą pokochasz. Właśnie to poleca nasza szkoła stylistek!

1. Zakupy bez planu

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się znaleźć się w centrum handlowym, włócząc się po sklepach, zawieszając wzrok na półkach z ubraniami i tak naprawdę nie znajdując niczego, co Ci się podoba? Czy wiesz w ogóle, czego szukasz? W 9 na 10 przypadków tak się nie dzieje i na tym najprawdopodobniej polega też Twój problem. Jeśli zawsze robisz zakupy bez faktycznego planu i nie wiesz czego szukasz, równie dobrze możesz w ogóle nie chodzić na zakupy.

Aby skutecznie robić zakupy, musisz mieć plan i jasne zrozumienie tego, co chcesz kupić. Powinnaś zaplanować jakich konkretnych elementów potrzebujesz, jakie modele najlepiej podkreślają Twoją figurę i jakie konkretne sklepy oferują te modele. Każdy sklep oferuje różne style, marki i przedziały cenowe dostosowane do każdego budżetu. Jeśli na ślepo przystąpisz do sesji zakupowej bez budżetu i kierunku, po prostu zmarnujesz swój czas i pieniądze. Nasza szkoła stylistek wie to z doświadczenia własnego oraz naszych stylistek.

Zainspiruj się zakupami spożywczymi. Jak to jest, że idąc do marketu masz gotową listę potrzeb, a gdy idziesz do butiku z ubraniami, to kompletnie brak Ci pomysłu na to, czego potrzebujesz? Zanim wyjdziesz z domu, to przejrzyj swoją szafę jak lodówkę przez zakupami spożywczymi i zapisz czego w niej brak. Z taką listą idź na zakupy i trzymaj się potrzeb.

Przeczytaj również: Wizerunek w pracy – Business Casual vs Business Professional – jaka jest różnica? Podpowiada nasza szkoła stylistek

2. Poranne wybieranie stylizacji dnia

Planowaniem stroju zajmuję się od czasów podstawówki i pomogło mi to ukształtować się na Style Coacha (osobista stylistka + life coach w jednym), którą jestem dzisiaj. Po prostu wybierałabym 5 różnych strojów na tydzień (uwielbiałam to robić!), w zależności od pogody i mojego harmonogramu. Dzięki temu zaoszczędziłam mnóstwo czasu rano i nie musiałam codziennie nosić tych samych rzeczy. Nie wiem jak Ty, ale ja nienawidzę wstawać zbyt wcześnie rano. Jeśli więc mogę znacznie ułatwić i przyspieszyć moją poranną rutynę, planując wcześniej swój strój, zrobię to z przyjemnością.

Do tego strój mojej córki również jest gotowy poprzedniego dnia wieczorem, aby zaoszczędzić czas i uniknąć stresu. Dzięki temu rano mamy czas na przytulanie i spokojne rozpoczęcie dnia. Tobie polecam to samo!

Przeczytaj również: 3 kroki do zwiększenia pewności siebie również w kwestii stylu – zdradza szkoła stylistek

3. Ubieranie się w byle co, bez stylu

Przez większość życia ubierałam się stosownie do swojego nastroju. Oznaczało to, że każdego dnia mój wygląd był inny. A mówiąc inny, mam na myśli zupełnie inny niż ten, który miałam na sobie poprzedniego dnia. Ale w miarę jak dorastałam, mój styl zmieniał się w coś bardziej spójnego i praktycznego. Do dziś lubię wygodę, dlatego najczęściej zobaczysz mnie w tenisówkach lub butach sportowych. Uwielbiam też jeansy, bluzy choć na szkolenia dla stylistek ubieram się nieco bardziej formalnie. Zobaczysz mnie w marynarce i koszuli, ale do tego założę sportowe buty, aby czuć, że wciąż jestem sobą, a mój styl odzwierciedla to, kim jestem.

Jeśli nie masz charakterystycznego stylu, często pod wpływem impulsu kupujesz elementy, których niekoniecznie potrzebujesz, lub kupujesz odrębne elementy, które tak naprawdę nie pasują do niczego innego w Twojej szafie. I te elementy jak na ironię, nigdy się nie zużyją. Najprawdopodobniej będą siedzieć z tyłu Twojej szafy z metką, dopóki nie zdecydujesz się ich oddać. Czy mam rację?

Jestem pewna, że Ty też możesz powiedzieć, że miałaś do czynienia z wieloma podobnymi problemami i potrzebujecie bardzo potrzebnych wskazówek. Prawda?

Przeczytaj również: 3 łatwe sposoby na poprawę swojego profesjonalnego wizerunku – podpowiada szkoła stylistek

O tym nie wolno Ci zapomnieć

Pamiętaj, że styl, sposób w jaki się ubierasz to zabawa, ale musi być przyjemna i w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteś. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt trudne, to pamiętaj, że to nasza szkoła stylistek szkoli najlepsze stylistki w kraju. Jeśli poszukujesz osobistej stylistki w swoim mieście, to koniecznie daj znać, a polecimy Ci tę najlepszą. A jeśli Ty chcesz zostać osobistą stylistką, to wybierz kurs online dostępny dla Ciebie od zaraz!

Justyna Krawczyk – założycielka szkoły New Style Academy

Międzynarodowa Szkoła Kreatorek wizerunku i Osobistych Stylistek